آزمون آیلتس چیست؟ همه چیز درباره آیلتس

 • آزمون آیلتس چیست؟ جزئیات مدرک آیلتس

  برای اینکه بدانید آزمون آیلتس چیست، چه اهمیتی دارد، چه انواعی دارد و چه تفاوتی بین هر یک از آنها وجود دارد، این مقاله را با ما دنبال کنید تا هر آنچه که می خواهید بدانید را خواهید یافت.

  اول: آیلتس چیست؟ آیلتس یک آزمون استاندارد بین المللی زبان انگلیسی است که برای زبان آموزانی طراحی شده است که می خواهند در محیطی انگلیسی زبان تحصیل کنند، کار کنند و زندگی کنند. موسسات و مکان ها در جهان.

  حقایقی در مورد آزمون آیلتس

  این آزمون در سال 1989 پس از میلاد تأسیس شد و به محبوب ترین آزمون در جهان تبدیل شده است و مدرک آیلتس در تعیین سطح زبان انگلیسی شما در سال مهم ترین است و بیش از 9000 سازمان در سراسر جهان وجود دارد که قبول می کنند. مدرک آیلتس به عنوان مدرک مهارت در زبان انگلیسی. بخش آیلتس به طور مشترک متعلق به شورای بریتانیا، موسسه ارزیابی زبان انگلیسی کمبریج و آموزش IDP استرالیا است.

  اجزای آزمون آیلتس توسط یک تیم بین المللی از نویسندگان کشورهای مختلف انگلیسی زبان نوشته شده است و محتوای آزمون منعکس کننده موقعیت های واقعی است. بخش گفتگوی آزمون توسط یک شخص واقعی و نه با رایانه انجام می شود، بنابراین شما مکالمات واقعی خواهید داشت که می تواند به طور موثر مهارت های زبانی شما را بدون هیچ مشکل فنی ارزیابی کند. آیا هنوز می‌پرسید آیلتس چیست؟ خوب بیایید بیشتر ببینیم …

  انواع آزمون های آیلتس

  در حال حاضر سه نسخه از آزمون آیلتس وجود دارد. آکادمی، آموزش های عمومی، مهارت های زندگی، و هر نسخه از نظر محتوا با نسخه دیگر متفاوت است، اما همه آنها همه گروه های هدف و حوزه هایی را که در هنگام مهاجرت به یک کشور انگلیسی زبان به آنها نیاز خواهید داشت، پوشش می دهند.

  اول: مدرک آیلتس آکادمیک

  نسخه آکادمیک گواهی IELTS برای دانشجویان دانشگاهی است که مایل به شرکت در برنامه های تحصیلی در دانشگاه ها و سایر موسسات آموزش عالی هستند که در آنها به زبان انگلیسی تدریس می شود. بنابراین، اگر می خواهید در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد ثبت نام کنید، به نمره علمی آزمون نیاز دارید. جایی که تدریس به زبان انگلیسی است.

  همچنین اگر قصد دارید به انجمن های حرفه ای در رشته هایی مانند پزشکی، پرستاری، حقوق یا مهندسی بپیوندید، باید آزمون آیلتس آکادمیک را قبول کنید.

  دوم: مدرک آیلتس برای آموزش عمومی

  اگر می خواهید به یک کشور انگلیسی زبان مهاجرت کرده و کار کنید و یا قصد دارید در یک مدرسه متوسطه در آنجا تحصیل کنید، آموزش عمومی آیلتس گزینه بسیار خوبی است. مقامات دولتی در کشورهای انگلیسی زبان اغلب برای کار یا تحصیل در کشورهایی مانند ایالات متحده، استرالیا، کانادا، نیوزلند و بریتانیا نیاز به نمره آیلتس دارند، زیرا این کشورها گواهی آموزش عمومی را به عنوان مدرک مهارت زبان می پذیرند. گاهی اوقات حتی انگلیسی زبانان بومی نیز برای مهاجرت به کشور انگلیسی زبان دیگری نیاز به مدرک آیلتس دارند!

  سوم: گواهینامه مهارت های زندگی آیلتس

  اگر می خواهید برای رفتن به انگلستان ویزای آن را دریافت کنید یا اگر می خواهید تابعیت بریتانیا را دریافت کنید و یا حتی زمانی که می خواهید مهاجرت کنید و به طور دائم در آنجا اقامت داشته باشید و یا زمانی که می خواهید ازدواج کنید باید در این نوع مدرک آیلتس موفق شوید. یک زن بریتانیایی آزمون IELTS Life Skills مهارت های مکالمه و شنیداری انگلیسی و مهارت های ارتباطی شما با دیگران را اندازه گیری می کند.

  روش و سیستم امتیازدهی آزمون آیلتس در گواهینامه های آیلتس

  سه نسخه آیلتس همگی دارای سیستم امتیاز یکسانی هستند و برای گذراندن هر قسمت از آزمون آیلتس آکادمیک یا آیلتس جنرال نیازی به قبولی وجود ندارد، در هر چهار قسمت نمره 1 تا 9 به شما داده می شود. تست؛ گوش دادن، خواندن، نوشتن و صحبت کردن.

  پس از اتمام آزمون، نمره کل از 1 تا 9 به شما داده می شود که درجه اول نشان دهنده ضعیف بودن شما به زبان انگلیسی، درجه نهم به معنی مهارت و مهارت در زبان و عدد شش نشان دهنده آن است. فردی که توانایی نسبتاً مؤثری در زبان انگلیسی دارد.

  در مورد آزمون مهارت های زندگی، این آزمون ارزشیابی ندارد، زیرا نتایج احتمالی آن یا موفقیت است یا شکست!

  دانشگاه‌ها، کالج‌ها، دولت‌ها و کارفرمایان در سرتاسر جهان بسته به آرزوها و اهداف خود به سطوح مختلف زبان انگلیسی نیاز دارند، بنابراین بسیار مهم است که نمره آزمون مورد نیاز خود را قبل از شرکت در یکی از آزمون‌های آیلتس بررسی کنید تا دقیقاً بدانید چه چیزی دارید. باید انجام دهید.

  دو آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال ترینینگ از روز دریافت نتایج به مدت دو سال اعتبار دارند، داوطلبی که آزمون مهارت های زندگی آیلتس را سپری کرده باشد، پس از دو سال نمی تواند دوباره در آزمون شرکت کند، در صورت عدم موفقیت در آزمون می توانید آزمون را مجدداً به دلخواه انجام دهید؛ از آنجایی که هیچ محدودیتی برای تست مجدد وجود ندارد.

  اولین قدم برای آمادگی برای آزمون آیلتس؛ آیا درک شما از فرمت امتحان چیست. برای رسیدن به این مرحله باید:

  1. از محتوای هر بخش از امتحان آگاه باشید: گوش دادن، خواندن، نوشتن و صحبت کردن.
  2. انواع سوالاتی که در امتحان با آنها مواجه خواهید شد را بشناسید.
  3. الگوی امتحان را به خوبی مطالعه کنید تا پیش‌بینی کنید که در امتحان با چه چیزی روبرو خواهید شد. در این مرحله الزامات آن را به صورت زیر توضیح می دهیم:

  دو فرم برای این آزمون وجود دارد. یکی از آنها آیلتس آکادمیک و دیگری آیلتس جنرال آموزش نام دارد و این دو در نمرات سیستم ارزیابی یکسانی دارند.

  سه قسمت اول امتحان را در یک روز کامل می کنید و قسمت های امتحانی به ترتیب زیر تکمیل می شود:

  Listening، Reading، Writing و Speaking و بین سه قسمت اول هیچ وقفه زمانی وجود ندارد، در مورد قسمت صحبت کردن، شما آن را در همان روز یا بعد از این روز – برای سه مرحله اول – تا هفت روز کامل می کنید. این بستگی به ترتیبات مسئولین امتحان دارد.

  برای روشن شدن تفاوت بین دو فرم “آیلتس آکادمیک” و “آموزش عمومی آیلتس”؛ بخش شنیداری و صحبت کردن در دو مدل مشابه است و تفاوت در بقیه جنبه ها به شرح زیر است:

  فرم آیلتس آکادمیک:

  این قسمت مهارت زبان انگلیسی دانشگاهیان و افرادی را که محیط کاری آنها به مهارت های بالاتری نیاز دارد، آزمایش می کند.

  ثانیا؛ جزئیات هر قسمت در این مدل به شرح زیر است:

  آزمون شنیداری آیلتس: سی دقیقه به طول می‌انجامد، به علاوه ده دقیقه دیگر برای انتقال پاسخ‌هایتان به فرم پاسخنامه «پاسخنامه» و شامل چهار مکالمه ضبط شده است.

  در آن، مهارت های شنیداری شما به مدت چهل دقیقه، شامل مکالمات زندگی روزمره، گفتگوهای مطالعاتی، سخنرانی های علمی و دیالوگ های مربوط به کار مورد آزمایش قرار می گیرد. پس از شنیدن صدای ضبط شده، هنگام علامت گذاری سوالات چند گزینه ای، جمله-تکمیلی یا نموداری به شما ارائه می شود و همچنین ممکن است از شما خواسته شود آنچه را که شنیده اید خلاصه کنید.

  آزمون ریدینگ آیلتس: یک ساعت – شصت دقیقه – و شامل سه قطعه طولانی با چند سوال است. این قطعات از موضوعات عمومی از کتاب‌ها و مجلات برای افراد غیرحرفه‌ای و همچنین برای کسانی که متقاضی تحصیل در دانشگاه یا کار کارشناسی ارشد هستند، انتخاب شده‌اند.

  بخش خواندن مستلزم پاسخ به چهل سؤال پس از خواندن متن ارائه شده به شما است. سؤالات بین چند گزینه ای، تکمیل جمله و سؤالات کوتاه که نیاز به پاسخ های کوتاه و واضح دارند متفاوت است.

  در این قسمت از شما خواسته می شود تا به چهل سوال پاسخ دهید که تا حد امکان باید با پاسخ دادن به این سوالات درک خود را از متن نشان دهید.

  بخش ریدینگ آزمون آیلتس آکادمیک که در آن سه متن می خوانید نه یک متن. سپس با سوالات مختلفی روبرو خواهید شد.

  در مورد بخش ریدینگ عمومی آیلتس؛ شامل سه بخش است؛ اولی شامل چندین متن کوتاه، دومی شامل دو متن کمی طولانی تر و سومی یک متن طولانی است.

  در مورد بخش ریدینگ آیلتس برای مهارت های زندگی؛ در آن، توانایی شما برای درک تعاملات روزانه سفر، خرید و سایر معاملات روزانه آزمایش می شود.

  آزمون رایتینگ آیلتس: سوالات بخش رایتینگ بسته به نوع آزمونی که شرکت می کنید متفاوت است، اما در هر سه نوع آزمون یک ساعت به شما فرصت داده می شود تا دو کار رایتینگ را انجام دهید، تفاوت فقط در ماهیت وظایف مورد نیاز شما است. آزمون رایتینگ آیلتس آکادمیک; از شما خواسته می شود که شرح کتبی برخی از اطلاعات بصری را در حداقل 150 کلمه به مدت بیست دقیقه داشته باشید و موضوع دیگر مربوط به افکار و نظرات شما در مورد یک موضوع خاص در یک مقاله حداقل 250 کلمه به مدت چهل دقیقه است. هر دو موضوع باید مهارت های زبان انگلیسی خود را به صورت آکادمیک یا نیمه رسمی نشان دهید.

  در مورد آیلتس برای آموزش عمومی، وظیفه اول شامل نوشتن یک پیام یا پاسخ دادن به یک دیالوگ است که کمتر از 150 کلمه در عرض بیست دقیقه وجود ندارد و وظیفه دوم مقاله ای است که در آن دستورالعمل های خاصی به شما داده می شود. باید رعایت کنید، و نباید کمتر از 250 کلمه باشد و شما 40 دقیقه برای انجام آن خواهید داشت.

  آزمون رایتینگ آیلتس برای مهارت های عمومی؛ که در آن توانایی شما در نوشتن مقالات آکادمیک از طریق منابعی با اطلاعات کم مانند نمودار یا جدول آزمایش می شود و توانایی شما در نوشتن مقاله نظری مانند آیلتس آکادمیک نیز آزمایش می شود و علاوه بر آن توانایی شما در نوشتن به عنوان یک مهارت زندگی از طریق درخواست نوشتن نامه به یک دوست یا همکار آزمایش شده است.

  آزمون مکالمه آیلتس: این قسمت از آزمون با مدت زمان تنها 11 تا 15 دقیقه کوتاه ترین در نظر گرفته می شود و به سه قسمت تقسیم می شود.

  بخش اول شامل یک مقدمه کلی است که در آن سوالات به صورت شفاهی پرسیده می شود و شما را دعوت می کند تا کمی در مورد زندگی خود صحبت کنید.

  قسمت دوم را می توان تفریق طولانی نامید که در آن از شما خواسته می شود پس از مدتی در مورد یک موضوع طولانی صحبت کنید که در آن اجازه دارید یادداشت های خود را بنویسید، افکار خود را سازماندهی کنید و سپس صحبت کنید.

  بخش سوم شامل بحثی است که در آن از آزمون شونده تعدادی سوال در مورد همان موضوع اما با کمی عمق بیشتر پرسیده می شود تا افکار و نظرات شما در مورد این موضوع بیشتر شود.

  برای ارزیابی صحبت کردن در آزمون مهارت های زندگی آیلتس؛ یک مکالمه شخصی سبک مانند مکالمه بین شما و همکاران یا دانش آموزان وجود دارد، با این حال یک مؤلفه آکادمیک نیز در آزمون وجود دارد، که در آن از شما خواسته می شود تا یک صحبت نسبتاً طولانی در مورد یک موضوع دانشگاهی داشته باشید.

  فرم آزمون آیلتس عمومی:

  این مدل مهارت فرد را در تمرین زبان انگلیسی به طور کلی در زندگی روزمره مشخص می کند. زمان در نظر گرفته شده برای پاسخگویی به هر بخش همان است که در فرم دانشگاهی مشخص شده است. جزئیات هر قسمت در این فرم به شرح زیر است:

  قسمت لیسنینگ آیلتس: همانطور که قبلا ذکر شد; این قسمت کاملاً شبیه مدل آکادمیک است.

  قسمت ریدینگ آیلتس : شامل سه قطعه طولانی با چند سوال است و به سه قسمت تقسیم می شود:

  – بخش اول؛ دو یا سه متن کوتاه در موضوعات کلی و واقعی.

  – بخش دوم؛ دو متن کوتاه مرتبط با موضوعات دنیای واقعی بیشتر با کار مرتبط است.

  – بخش سوم؛ یک متن طولانی در مورد هر موضوع مورد علاقه عمومی.

  قسمت رایتینگ آیلتس: همچنین شامل دو سوال است: اول نوشتن نامه یا پیامی که کمتر از صد و پنجاه کلمه نباشد و دوم نوشتن مقاله در مورد یک موضوع خاص با تعدادی کلمه کمتر از آن. بیش از دویست و پنجاه کلمه

  قسمت اسپیکینگ آیلتس: همچنین همانطور که قبلا ذکر شد این قسمت شباهت زیادی به مدل آکادمیک دارد.

  پس از انجام این مرحله؛ به مرحله دوم بروید؛ فعالیت های آمادگی به شرح زیر است:

  برخی از نمونه های تست موجود به صورت آنلاین را به همراه پاسخ آنها مشاهده کنید.

  در پایان، پس از اینکه آیلتس چیست و اهمیت آن را شناختیم، امیدواریم که این امر به ما انگیزه کافی برای شروع تحصیل در آن را بدهد تا آینده بهتر و روشن تری ایجاد کنیم.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵

  مدرس

  استاد برتر

  نحوه ارسال

  دانلود محصول

  مدت زمان

  متغیر

  پشتیبانی

  24 ساعته

  دوره آموزش زبان انگلیسی

  997,000تومان

  دوره تخصصی آموزش زبان انگلیسی