در آموزش زبان انگلیسی، هزینه یادگیری زبان انگلیسی به عوامل زیادی بستگی دارد. آیا در دوره های آموزش زبان انگلیسی شرکت می کنید؟ چه نوع؟ چه جایی؟ برای چه مدت؟ از چه سطحی شروع می کنید؟ در تلاش برای رسیدن به چه سطحی هستید؟

اما علاوه بر این واقعیت که عوامل زیادی در هزینه یادگیری زبان انگلیسی وجود دارد، می‌خواهم پیشنهاد کنم که هزینه مهمی وجود دارد که مردم به ندرت در نظر می‌گیرند: هزینه وقت خود.

بنابراین در این مقاله، من می خواهم کمی در مورد چگونگی فکر کردن در مورد هزینه های آموزش زبان انگلیسی بررسی کنم. ما برخی از هزینه‌های معمولی را برای انواع مختلف کلاس‌های انگلیسی و دوره آموزش زبان انگلیسی و همچنین نحوه یادگیری رایگان انگلیسی را بررسی خواهیم کرد.

اما بیشتر از آن، ما همچنین بررسی خواهیم کرد که یادگیری ناکارآمد ممکن است برای شما هزینه داشته باشد، و چگونه می توانید این هزینه را کاهش دهید.

هزینه کلاس های انگلیسی چقدر است؟

این هزینه اصلی است که وقتی در مورد یادگیری زبان انگلیسی صحبت می کنید به آن فکر می کنید: چقدر پول باید بپردازید؟

به عنوان یک مدرس زبان انگلیسی، من اولین کسی هستم که اعتراف می کنم که درس های انگلیسی می تواند بسیار گران باشد. و وقتی در نظر بگیرید که معمولاً چندین سال درس می خوانید، این هزینه بسیار بیشتر می شود.

البته هزینه‌های دقیق به عوامل مختلفی از جمله نوع درس‌هایی که می‌گیرید و غیره بستگی دارد. در اینجا تقریباً هزینه‌های انواع درس‌ها از گران‌ترین تا کم‌ترین هزینه وجود دارد.

مطالب مرتبط : به نظر شما آموزش مکالمه انگلیسی در آموزش زبان کنکور چقدر تاثیر می گذارد؟ برای جواب این سوال با ما همراه باشید.

اگر به دنبال یافتن دوره آموزش زبان انگلیسی به صورت آنلاین هستید، ما راهنماهای گسترده ای را برای شما قرار داده ایم که بهترین پیشنهاد ما دوره های آنلاین استارت زبان است.

هزینه یادگیری زبان انگلیسی بستگی به مدت زمان آن دارد

البته این که در نهایت چقدر برای درس ها هزینه می کنید به مدت زمانی که درس می خوانید نیز بستگی دارد. این چیزی است که من می بینم که دانش آموزان جدید از درک آن کوتاهی می کنند: آنها فکر می کنند می توانند یک دوره 10 هفته ای برای یادگیری زبان انگلیسی در یک دوره انگلیسی بخرند و تا پایان دوره به آن مسلط شوند.

اینطوری به نتیجه ای نمی رسید!

حتی برای باهوش ترین افراد، یادگیری یک زبان خارجی حداقل یک سال طول می کشد. و برای اکثر افرادی که این کار را نسبتاً آرام انجام می دهند، ممکن است چندین سال طول بکشد.

در طی چندین سال، این هزینه ها افزایش می یابد.

در اینجا عواملی وجود دارد که بر مدت زمانی که می توانید در درس زبان انگلیسی شرکت کنید تأثیر می گذارد:

هزینه وقت شما

وقتی به هزینه زبان انگلیسی فکر می کنیم، بیشتر به این فکر می کنیم که چقدر پول باید بپردازیم.

اما من شما را تشویق می‌کنم که دیدگاه گسترده ‌تری داشته باشید و همچنین در نظر بگیرید که زمان منبعی است که برای یادگیری زبان انگلیسی که «صرف» می‌کنید.

این به ما یادآوری می کند که زمان یک منبع با ارزش است.

وقتی وقت خود را صرف یادگیری زبان انگلیسی می کنید، ممکن است آن را صرف کارهای دیگری نکنید که از آن لذت می برید: نوشیدن یک قهوه با یک دوست، خواندن کتاب و …

یا اینجوری بهش فکر کن اگر در هر ساعت کار خود X تومن درآمد کسب می کنید، این حداقل هزینه زمان شما است. اگر یک ساعت را صرف تماشای یک ویدیوی انگلیسی در یوتیوب می‌کنید، در واقع برای انجام آن X تومن می‌پردازید، حتی اگر «رایگان» به نظر برسد.

فکر کردن به زمان به گونه ای که گویی هزینه است، مانند پول، ما را راهنمایی می کند تا مطمئن شویم که آن را عاقلانه خرج می کنیم.

گذراندن وقت برای یادگیری عاقلانه انگلیسی به معنای یافتن فعالیت هایی است که کارآمد هستند و از آنها لذت می برید.

فعالیت های موثر را پیدا کنید

شما نمی‌خواهید ساعت‌ها و ساعت‌ها را صرف فعالیت‌هایی کنید که جواب نمی‌دهند. در عوض، فعالیت هایی را انتخاب کنید که می دانید موثر هستند.

ما می دانیم که تدریس خصوصی می تواند راهی موثر برای یادگیری باشد. ما همچنین می دانیم که برای یادگیری یک زبان، شما نیاز به آشنایی زیادی با آن دارید. به عنوان مثال، ما به بسیاری از فعالیت‌های ورودی جامع نیاز داریم که در آن زبان پردازش را تمرین می‌کنیم.

فعالیت های ورودی موثر می تواند شامل موارد زیر باشد :

 

 

فعالیت های خروجی موثر عبارتند از :

 

فعالیت هایی را پیدا کنید که از آنها لذت می برید

شما می خواهید زمانی که می توانید وقت ارزشمند خود را صرف انجام کارهایی کنید که دوست دارید. بنابراین فعالیت های انگلیسی را انتخاب کنید که واقعاً از انجام آنها لذت می برید.

بهتر است، علایق خود را به فرصتی برای یادگیری زبان انگلیسی تبدیل کنید.

به طور مشابه، شما می توانید آنچه را که دوست دارید به زبان انگلیسی نیز انجام دهید.

اگر عاشق نوشیدن قهوه با یک دوست هستید، آن را یک قهوه «انگلیسی» درست کنید و دوست خود را به چالش بکشید تا با شما فقط به زبان انگلیسی صحبت کند. اگر عاشق مطالعه هستید، به زبان انگلیسی بخوانید. اگر عاشق آشپزی هستید، به زبان انگلیسی آشپزی کنید.

انجام کارهایی که از قبل دوست دارید به شما کمک می کند تا به طور موثرتری یاد بگیرید و همچنین به شما کمک می کند از زمان خود بهترین استفاده را ببرید.

آیا می توانید انگلیسی را رایگان یاد بگیرید؟

هزینه یادگیری زبان انگلیسی می تواند بسیار ترسناک به نظر برسد اگر سال ها در مورد آن فکر کنید. حتی اگر نسبتاً سریع یاد بگیرید، هزینه های درس زبان انگلیسی همچنان می تواند افزایش یابد.

پس آیا برای یادگیری زبان انگلیسی باید هزینه ای پرداخت کنید؟

قطعا نه. زیبایی آن همین است.

منابع زیادی وجود دارد که ایجاد برنامه یادگیری فراگیر انگلیسی خود را در خانه با تنها منابع نسبتاً رایگان آسان می کند.

شما باید کمی تحقیق کنید تا منابعی را پیدا کنید که برای شما مفید است. به یاد داشته باشید که برخی از منابع “رایگان” احتمالاً به شما به طور مؤثر آموزش نمی دهند.

پیشنهاد : استارت زبان بهترین منبع برای یادگیری زبان انگلیسی

بنابراین شما هزینه زیادی نخواهید کرد، اما ممکن است زمان بسیار بیشتری را صرف کنید و در نهایت به روشی بسیار گران‌تر برای یادگیری زبان انگلیسی تبدیل شود.

ترفندی که برای زبان‌آموز انگلیسی با بودجه و زمان آگاه است، یافتن گزینه‌هایی است که به شما کمک می‌کنند به روشی مؤثرتر، جذاب‌تر و جالب‌تر پیشرفت کنید. به این ترتیب، به سرعت یاد خواهید گرفت و از آن لذت خواهید برد.

ما می‌خواهیم داستان‌های جذابی را به زبان انگلیسی بگوییم و آن‌ها را با منابعی مانند واژگان کلیدی و رونوشت‌ها جفت کنیم تا به شما کمک کند تا به طور مؤثرتری یاد بگیرید.

ایده این است که شما بهترین های ها را به دست آورید: منابع مقرون به صرفه ای که موثر هستند و دوست دارید از آنها استفاده کنید.

یادگیری زبان انگلیسی یک سرمایه گذاری است

“سرمایه گذاری در دانش بهترین سود را دارد.” – بنجامین فرانکلین

هر بحثی در مورد هزینه ها بدون توجه به آنچه از آنها به دست می آورید کامل نمی شود. و یادگیری زبان انگلیسی بسیار مفید است.

وقتی انگلیسی یاد می گیرید چیزهای بیشتری از زبان انگلیسی می آموزید. این درها را از نظر شخصی، حرفه ای و فرهنگی باز می کند.

و در حالی که انجام آن آسان نیست، یادگیری زبان انگلیسی در دسترس است.

با منابع مناسب، متوجه خواهید شد که می توانید بدون گران شدن، به طور موثر یاد بگیرید – چه در کیف پول خود و چه در اوقات فراغت.