×

تماس با ما

آموزش مکالمه انگلیسی

 • آموزش مکالمه زبان انگلیسی

  آموزش زبان انگلیسی جزو جدانشدنی زندگی شده است و همه به این موضوع واقف هستند که باید زبان انگلیسی بلد باشند و قسمت مهم برای ارتباط با افراد، مکالمه زبان انگلیسی است. همه افراد سعی می کنند آموزش مکالمه انگلیسی را فرا بگیرند.

  زبان آموزان همیشه در یادگیری زبان انگلیسی دلیل های متفاوتی داشته اند و هرکدام برای کار خودشان زبان انگلیسی را یاد میگیرند. اکثر دانش جویان زبان انگلیسی، مکالمه زبان انگلیسی را به این دلیل یاد می گیرند که بهتر بتوانند با یک انگلیسی زبان به طور حرفه ای صحبت کنند و همیشه مکالمه انگلیسی پر طرفدار ترین قسمت از زبان انگلیسی بوده است، شما با یادگیری مکالمه زبان انگلیسی بدون هیچ مشکلی می توانید به هر کشوری مهاجرت کنید و در سفر های خارجی خود بدون هیچ مشکلی می توانید با مردمان آن کشور صحبت کنید و نیاز های خود را برطرف کنید و از همه اینها مهم تر شما می توانید از این راه کسب درآمد کنید. به عنوان مثال : مانند یک مترجم

  مکالمه انگلیسی مزیت های دیگری هم دارد، همیشه برای دانش آموزان زبان انگلیسی، مکالمه انگلیسی اهمیت بیشتری داشته است و از همین رو مکالمه انگلیسی اعتماد به نفس دانش آموزان را افزایش می دهد. و این اعتماد به نفس در دانش آموزان سبب می شود که کیفیت یادگیری زبان انگلیسی در آنها بالا برود و دانش آموزان زبان خیلی بهتر انگلیسی صحبت کنند. و آنها را ترغیب می کند تا درس های دیگر و فعالیت های دیگر زبان انگلیسی بیشتر تلاش کنند و به اهداف خود در آموزش زبان انگلیسی برسند.

  در ادامه چند روش برای آموزش مکالمه انگلیسی را نام برده ایم و هرکدام را به طور کامل بررسی کرده ایم. مطمئنا این مقاله کمک شایانی به شما در یادگیری و آموزش زبان انگلیسی می کند. با ما همراه باشید.

  مزیت های یادگیری مکالمه انگلیسی

  صحبت کردن به زبان انگلیسی، روان و با سهولت را می توان دست بالا گرفت. این شایسته است که یافتن شغل یا تغییر موقعیت برای بهتر شدن را آسان‌تر می‌کند، راحتی سفر را بهبود می‌بخشد، اعتماد به نفس را افزایش می‌دهد، دیدگاه‌های جدیدی را باز می‌کند و به شما امکان می‌دهد تا آشنایی‌های جدید و جالبی ایجاد کنید. افرادی که به راحتی می توانند به زبان انگلیسی ارتباط برقرار کنند نیز می توانند روی درآمد بالاتر حساب کنند.

  بی میلی خود را برای مکالمه کردن به زبان انگلیسی بشکنید

  از آنجایی که می دانیم صحبت کردن به زبان انگلیسی بسیار مفید است و بیشتر مردم فقط برای تسلط بر این مهارت شروع به یادگیری زبان می کنند، چرا بی میلی به صحبت کردن در میان افرادی که می خواهند زبان انگلیسی و همچنین مکالمه انگلیسی را یادبگیرند دیده می شود؟

  پاسخ بسیار ساده است. منابع آن را در دو چیز می توان یافت: تصورات غلط و تمرکز بر علم به گونه ای که بی اثر است. ما که به یادگیری زبان های خارجی در مدرسه عادت کرده ایم، از قضاوت دیگران می ترسیم. اشتباه کردن برای ما وحشتناک به نظر می رسد و فقط شرمنده هستیم که در کاری که انجام می دهیم کامل نیستیم. غلبه بر مقاومت در برابر صحبت کردن به زبان انگلیسی، اول از همه نیاز به درک این نکته دارد که هیچ کس بلافاصله درست صحبت نمی کند و اشتباه کردن بخشی طبیعی از فرآیند یادگیری است. هیچ کس ما را قضاوت نمی کند، به ما نمی خندد و از ما انتظار ندارد که بی نقص صحبت کنیم.

  نکته دوم نحوه یادگیری ماست. اگر می خواهید انگلیسی صحبت کنید، نمی توانید یادگیری خود را صرفاً بر خواندن و حل مشکلات گرامری بنا کنید. صحبت کردن یک مهارت عملی است که تنها با تمرین عملی می توان به آن مسلط شد. اگر خیلی کم تمرین کنید یا اصلا تمرین نکنید، صحبت کردن را یاد نخواهید گرفت!

  نحوه یادگیری مکالمه انگلیسی برای مبتدیان

  در این بخش نحوه یادگیری مکالمه انگلیسی برای مبتدیان را در مراحلی ساده و آسان به شما آموزش می دهیم، زیرا یادگیری مهارت های مکالمه انگلیسی در حرفه آموزشی شما از سطح مبتدی تا روان صحبت کردن ضروری است.

  البته در آموزش زبان دوازدهم بخشی از مکالمه انگلیسی آموزش داده شده است که برای مبتدیان مفید است.

  حال بیایید قبل از شروع مراحل یادگیری این مهارت در مورد اهمیت مهارت صحبت کردن صحبت کنیم :

  اهمیت مهارت مکالمه انگلیسی

  ممکن است به من بگویید چرا مهارت را در جمع می گویید و مهارت را در مفرد نمی گویید؟ اما من به شما پاسخ خواهم داد که مهارت مکالمه زبان انگلیسی مهارتی است که تحت آن مجموعه ای از مهارت ها مانند سخنوری در مکالمه، نحوه ساخت کلمات و واژگان برای ساختن جمله و سایر مهارت های مکالمه انگلیسی وجود دارد.

  مهارت های مکالمه در زبان انگلیسی یکی از مهم ترین مهارت های یادگیری زبان انگلیسی است، زیرا چهار مهارت اساسی وجود دارد که عبارتند از: مهارت شنیداری، مهارت خواندن، مهارت نوشتن و مهارت گفتاری.

  اهمیت مهارت مکالمه انگلیسی در برقراری ارتباط با طرف مقابل نهفته است، زیرا کل زبان برای برقراری ارتباط با طرف مقابل ایجاد شده است، به طوری که اگر مهارت صحبت کردن به زبان انگلیسی را یاد بگیرید، می توانید دوستان جدیدی از سراسر جهان به دست آورید و گفتگو کنید. و مکالمه با آنها، زیرا اکثر مردم جهان با زبان انگلیسی آشنا هستند، اگر آنها صحبت نمی کنند.

   

  مراحل یادگیری مکالمه به زبان انگلیسی

  بعد از اینکه در مورد اهمیت مهارت های مکالمه در زبان انگلیسی صحبت کردیم، اکنون در مورد مراحل یادگیری مکالمه به زبان انگلیسی صحبت خواهیم کرد:

  1- آموزش مکالمه انگلیسی به کمک مکالمات آنلاین

  مکالمه انگلیسی اعتماد بنفس زیادی لازم دارد. برای شروع مکالمه یا زمانی که اولین بار می خواهید با زبان انگلیسی مکالمه خود را آغاز کنید، لازم است که اعتماد بنفس داشته باشید ولی بعد از شروع، متوجه می شوید کار خیلی سختی نیست و به راحتی و بدون استرس به کار خود ادامه می دهید.

  پیشنهاد ما این است که اول از طریق مکالمه آنلاین صحبت کنید و آموزش مکالمه انگلیسی را از این نقطه آغاز کنید. با این روش شما مطمئن می شوید که از پس مکالمه انگلیسی بر می آیید و پس از آن به سراغ مکالمه حضوری می روید و با اعتماد بنفس بیشتری و حس اعتماد به خود، وارد مکالمه می شوید.

  برای مکالمه آنلاین می توانید از شبکه های اجتماعی شروع کنید. فیسبوک و توییتر دو تا از بهترین پلت فرم های موجود برای آغاز مکالمه آنلاین و شروع آموزش مکالمه انگلیسی است. انجمن ها و فروم های زیادی نیز موجود هستند که به وسیله آن ها می توانید روند آموزش خود را آغاز کنید.

  اپلیکیشن های زیادی نیز در حوزه آموزش مکالمه انگلیسی فعالیت می کنند. نه تنها برای آموزش مکالمه انگلیسی بلکه برای دیگر زبان ها نیز می توان از این اپلیکیشن ها استفاده کرد. بعد از ورود به این اپلیکیشن ها کافی است زبانی که می خواهید آن را یاد بگیرید را وارد کنید. اپلیکیشن به طور خودکار شما را به کاربرهایی که در سطح شما هستند و می خواهند آن زبان را یاد بگیرند متصل می کند و می توانید در موضوعات مختلف با آن ها شروع به مکالمه و آموزش مکالمه انگلیسی کنید.

   

  2- یادگیری مکالمه انگلیسی به کمک فیلم زبان اصلی

  وقتی که شما زبان آموزان در حال یادگیری مکالمه انگلیسی هستید و در حال دیدن دوره رایگان آموزش زبان انگلیسی هستید، قطعا در بلند مدت به نتیجه خواهید رسید اما یک روش کلیدی است که در کنار آموزش می تواند کیفیت یادگیری شما را در سطح قابل توجه ای بالا ببرد. آن هم این است که شما باید در حین دیدن آموزش ها حتماً و حتماً فیلم های زبان انگلیسی را تماشا کنید، دیدن این فیلم ها ممکن است از نظر مکالمات و لحجه ها با آن چیزی که آموزش می بینید کمی متفاوت باشد. و هدف ما هم همین است، شما باید آنقدر با مکالمات عامیانه انگلیسی سر و کار داشته باشید که بتوانید همانند یک انگلیسی زبان بفهمید و صحبت کنید و ذهن خود را با لحجه آنها هماهنگ کنید و از آن سطح ابتدایی خارج شوید. به همین دلیل تماشای فیلم هایی با محوریت زبان انگلیسی یکی از بهترین روش ها برای فهم و درک مکالمه انگلیسی است، از این راه آموزش مکالمه انگلیسی برای شما آسان تر و عمقی تر می شود.

  آموزش مکالمه انگلیسی آن جا لذت بخش تر می شود که شما همراه با دیدن فیلم و لذت بردن از آن، آموزش مکالمه انگلیسی را نیز فرا می گیرید. با دیدن فیلم زبان اصلی، مستقیما زبان مکالمه یا محاوره آن کشور را یاد خواهید گرفت و نه زبان ادبی و کتابی. مطمئنا با مطالعه کتاب نمی توانید این گونه زبان محاوره ای را آموزش ببینید.

  زمانی که مشغول به خواندن کلمات و اصطلاحات جدید می کنید، فقط آن ها را می خوانید و حفظ می کنید. این در حالی است که زمانی که شما فیلم می بینید کلمات را در جملات یاد می گیرید و کاربرد آن کلمه را به طور کامل درک می کنید. از طرفی یک کلمه ممکن است معانی مختلفی داشته باشد پس وقتی شما در وسط جمله این کلمات را یاد می گیرید، معنی آن کلمه را با توجه به جایگاه آن متوجه می شوید.

  یکی از مزایای آموزش مکالمه انگلیسی در هنگام فیلم دیدن، یادگیری تلفظ درست کلمات است. زمانی که شما تلفظ کلمه ای را می شنوید لازم نیست به آن توجه خاصی کنید؛ به طور ناخودآگاه، تلفظ درست در ذهن شما نقش می بندد.

  3- در کنار مکالمه، گرامر هم یادبگیر

  اگر هدف شما زبان آموزان از یادگیری مکالمه انگلیسی این است که بتوانید نیاز هایتان را در سفر های خارجی برطرف کنید، درک مباحث اولیه گرامر لازم است. شما از هیچ طریقی نمی توانید میانبر بزنید، آموزش گرامر انگلیسی با همه سختی ها و پیچیدگی هایش برای یادگیری مکالمه انگلیسی واجب است. و زبان انگلیسی هم یک زبان آوایی نیست قطعا ظاهر کلمات انگلیسی الزاماً آن طور که به نظر می رسد نخواهد بود. و اگر کلی بخواهم خدمت شما عرض کنم یادگیری گرامر یک بخش ضروری برای یادگیری هر زبانی است. و کلی منابع هستند که می توانند شما را در یادگیری گرامر انگلیسی کمک کنند. مانند آموزش های گرامری که در این سایت وجود دارد.

  4- با زیرنویس فیلم ها مکالمه خودت رو تقویت کن

  وقتی که ما به تماشای فیلم های انگلیسی می پردازیم برای اینکه بتوانیم مکالمات و لحجه های اصیل را یادبگیریم با دقت بیشتری به آن ها نگاه میکینم، اما وقتی فیلم ها را با زیرنویس فارسی نگاه می کنیم نه تنها با لحجه ها و مکالمات آنها آشنا می شویم بلکه از این راه به معنی و مفهوم جملات و واژگان آنها را هم کاملاً می فهمیم و می توانیم با گوش هایمان انگلیسی بشنویم و با چشمان خود معانی فارسی آنها را ببینیم، این دوگانگی تاثیر بسیار زیادی در یادگیری ما دارد. و با این کار دایره لغات و واژگان شما به طرز چشمگیری بالا می برد. و از سوی دیگر برای بهبود خواندن (Reading) بسیار تاثیر گذار است وآن را هم تقویت می کند.

  اکثر فیلم ها دارای زیرنویس است و با این روش شما اگر یک فیلم را به طور کامل متوجه نمی شوید یا کلمات را متوجه نمی شوید کافی است زیرنویس انگلیسی فیلم را به آن اضافه کنید. با این روش به طور کامل کلمات را می بینید و در یاد شما می ماند. پیشنهاد می کنیم برای آموزش مکالمه انگلیسی به طور حرفه ای تر یک بار فیلم را با زیرنویس انگلیسی نگاه کنید، کلمات جدید را یادداشت کنید و آن ها را مرور کنید. برای بار دوم فیلم را بدون زیرنویس مشاهده کنید. حتما نظر شما این است که این کار بسیار زمان بر و حوصله سر بر است. خبر خوب این است که چند فیلم اول برای شما سخت و زمان بر است. اصلا به این موضوع فکر نکنید و فقط کار خود را ادامه دهید. کار نیکو کردن از پر کردن است.

  5- آموزش مکالمه انگلیسی به کمک پارتنر حضوری

  زمانی که شما شروع می کنید به یادگیری مکالمه انگلیسی، قطعا تکرار و تمرین مسیر یادگیری را بهتر می کند. یکی دیگر از بهترین راه کار ها برای یادگیری مکالمه انگلیسی داشتن یک شریک انگلیسی زبان است که بتواند با صبوری با شما گفت و گو کند. این کار سطح کیفیت و تسلط شما را موقع آموزش مکالمه انگلیسی بالا می برد.

  آموزش مکالمه انگلیسی در مرحله بعدی به این صورت است که باید به صورت رو در رو با فردی وارد مکالمه شوید. مکالمه آنلاین به شما این امکان را می دهد که در برخورد با کلمات دشوار به برنامه های ترجمه مراجعه کنید و از آن ها کمک بگیرید ولی این راه حل برای مکالمه رو در رو صادق نیست. در مکالمه حضوری شما نمی توانید زمانی را به فکر کردن اختصاص بدهید یا از برنامه های ترجمه استفاده کنید؛ در این مواقع باید از طرف مقابل بپرسید که معنی این کلمه چه بود یا منظورت را متوجه نشدم و امکانش هست جور دیگه ای بیانش کنی؟ این تکنیک ها شما را در مراحل آموزش مکالمه انگلیسی پیش می برد و توانایی های شما را ارتقا می دهد.

  و اگر نتوانستید کسی را پیدا کنید، اصلا نگران نباشید کلی آدم ها هستند در فضای مجازی که به زبان انگلیسی مسلط اند. شما به راحتی می توانید با آنها دوست شوید و با آنها تمرین کنید. و آموزشگاه ها و انجمن هایی هستند که تبادل زبان می کنند می توانید با آنها هم مشارکت داشته باشید. همیشه در جامعه به دنبال فرصت برای یادگیری باشید.

  6- مکالمه با افراد انگلیسی زبان بومی یا غیر بومی؟ کدووم؟!

  شما باید مکالمات افراد بومی زبان انگلیسی را چه در تلفظ آمریکایی و چه در تلفظ انگلیسی تماشا کنید و ترجیحاً لهجه آمریکایی بهتر است زیرا از لهجه آمریکایی بیشتر از لهجه انگلیسی استفاده می شود.

  مکالمه با افراد انگلیسی زبان بومی یا غیر بومی تفاوت ها و مزایایی دارد. مکالمه با افراد بومی یا Native  بسیار حرفه ای تر و کاربردی تر است. فردی که بومی یک زبان است به راحتی می تواند جزئیات را متوجه شود و نکات ریز را به شما گوشزد کند. زمانی که با یک بومی و به صورت حضوری صحبت می کنید به راحتی تغییرات چهره طرف مقابل را متوجه می شوید و حس های مختلف کلمات را متوجه می شوید.

  زمانی که با فردی که بومی آن زبان نیست، مکالمه میکنید، روند آموزش مکالمه انگلیسی متفاوت است. اگر آن فرد مانند شما در حال یادگیری باشد ممکن است نتواند مشکلات ریز و نکات خاصی را به شما گوشزد کند ولی مشکلات و چالش های یکسانی با شما خواهد داشت. او دنبال حل مشکلات خود است و ممکن است شما هم در آینده به مشکلات مشابهی برخورد کنید. می توان نتیجه گرفت که صحبت با فرد بومی یا غیر بومی دارای مزایا و معایب مختلفی است. به طور کلی می توان گفت پارتنر بومی کمک بیشتری به آموزش مکالمه انگلیسی شما می کند.

  7- خبر ها را به زبان انگلیسی نگاه کنید

  یکی دیگر از راه های عالی در یادگیری مکالمه انگلیسی، گوش دادن به اخبار های انگلیسی است. گویندگان اخبار همیشه واضح، آهسته و بدون نقص صحبت می کنند، از این رو خیلی می تواند روی تلفظ شما تاثیر بگذارد. تلفظ بی عیب و تقص برای زبان آموزان همیشه اولویت بوده است. پس تماشای خبر های انگلیسی، خصوصا خبرگذاری یک کشور خاص می تواند هم تلفظ شما را تقویت کند و هم اطلاعات شما را درباره آن کشور بالا می برد. چون شما قرار است با یادگیری مکالمه انگلیسی به کشور های دیگر سفر و یا مهاجرت کنید.🙂 از این راه با فرهنگ آن کشور هم آشنا می شوید.

  8- با خودت صحبت کن

  اگر می خواهید مکالمه روان انگلیسی را یاد بگیرید، با خودتان شروع به صحبت کنید، یک آینه جلوی خود بگذارید و تصویر یک آمریکایی را در آینه در حال صحبت با او تصور کنید و لحن صدای خود را از شخصی به شخصی تغییر دهید. می توانید از این روش از طریق دوربین گوشی خود نیز استفاده کنید.این یک راه خوب برای یادگیری مکالمه انگلیسی برای مبتدیان است.

  در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد ….

  اگر شما از آن دسته افرادی هستید که از صحبت کردن به زبان انگلیسی احساس ناراحتی می‌کنند و بنابراین شدیداً در انجام این کار مردد هستند، وقتی کسی دیگر در خانه نیست با خودتان صحبت کنید. می توانید با دیالوگ های ساده در مورد موقعیت های روزمره یا مکالمات در مورد موضوعاتی که بیشتر مورد علاقه شما هستند شروع کنید. جدا از دیالوگ ها، ارزش دارد که بیانیه های طولانی تری مانند سخنرانی های کوچک تهیه کنید. به یاد داشته باشید – با صدای بلند و واضح صحبت کنید. به این ترتیب شما به صحبت کردن به زبان انگلیسی عادت خواهید کرد و غلبه بر ترس صحنه آسان تر خواهد بود.

  9- با خانواده خود به زبان انگلیسی صحبت کنید

  مکالمه به زبان انگلیسی را می توان با عزیزانتان – با همسر، دوستان، فرزندانتان و… نیز تمرین کرد. شما مجبور نیستید فوراً در مورد موضوعات انتزاعی بحث کنید، با عبارات اساسی شروع کنید که در زندگی روزمره مفید هستند، به عنوان مثال: شام چی بخوریم؟ (شام چی می خوریم؟)، کلیدهای من را دیده ای؟ (کلیدهای من را دیده ای؟) چه ساعتی در خانه خواهی بود؟ (ساعت چند به خانه می آیی؟) و غیره…

  10- تا جایی که امکان دارد گوش کنید!

  اگر می خواهید مهارت های مکالمه انگلیسی را بیاموزید باید به مکالمات انگلیسی زیاد گوش دهید زبان آموز عزیز شما در کودکی زبان خود را با گوش دادن یاد گرفتید و اکنون می توانید مهارت مکالمه انگلیسی را با گوش دادن نیز بیاموزید؟!

  صحبت کردن و شنیدن ارتباط بسیار نزدیکی دارند. اگر از دومی غافل شوید، اولی را یاد نخواهید گرفت. با گوش دادن به رادیو، پادکست ها یا کتاب های صوتی به طور منظم، زبان انگلیسی اصیل را بهتر درک خواهید کرد، با لحن و لهجه مشخص آشنا می شوید و دایره لغات خود را گسترش می دهید. این همچنین شروع به صحبت کردن روان انگلیسی را برای شما آسان تر می کند.

  11- برای دوره مکالمه ثبت نام کنید

  صحبت کردن با یک انگلیسی زبان موثرترین راه برای غلبه بر مقاومت شما در مقابل صحبت کردن است. یک دوره مکالمه خوب به شما کمک می کند تا به سرعت متوجه شوید که صحبت کردن به زبان انگلیسی فراتر از دسترس شما نیست. در اینجا باید به یک نکته اشاره کنیم. بسیاری از مردم فکر می کنند که کلاس های مکالمه فقط به صورت ثابت برگزار می شود. این درست نیست. دوره های مکالمه آنلاین به همان اندازه موثر هستند!

  12- مکالمات خود را ضبط کنید.

  اگر می خواهید مکالمه انگلیسی روان یاد بگیرید و مهارت گفتاری خود را توسعه دهید، باید مکالمات خود را ضبط کنید تا اشتباهاتی را که در تلفظ واژگان و کلمات و روش ساخت عبارات مرتکب می شوید کشف کنید و دفعه بعد از آنها اجتناب کنید. مکالمه دیگری را ضبط کردید و شما تفاوت را در بهبود و توسعه مهارت مکالمه انگلیسی خواهید دید و بنابراین تفاوت در پیشرفت خود را احساس خواهید کرد و انگیزه بیشتری برای ادامه دادن خواهید داشت.

  سخن آخر

  ما در این متن سعی کردیم نکات اصلی و کاربردی را برای آموزش مکالمه انگلیسی بنویسیم. امیدواریم برای شما مفید باشد و بتوانید از آن نتایج خوبی بگیرید. اگر تجربه مشابهی دارید برای ما در قسمت نظرات بنویسید. با این کار کاربران دیگر نیز می توانند از تجربه شما استفاده کنند.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵

  مدرس

  استاد برتر

  نحوه ارسال

  دانلود محصول

  مدت زمان

  متغیر

  پشتیبانی

  24 ساعته

  دوره آموزش زبان انگلیسی

  997,000تومان

  دوره تخصصی آموزش زبان انگلیسی