آموزش رایتینگ انگلیسی

 • آموزش رایتینگ (Writing) انگلیسی

  یکی دیگر از مهارت های مهم زبان انگلیسی، مهارت رایتینک است. رایتینگ انگلیسی چهارمین مهارت از زبان انگلیسی است. اغلب یادگیری و آموزش رایتینگ انگلیسی برای زبان آموزان جزو دشوارترین مهارت زبان انگلیسی بوده است، زیرا نیازمند تلاش و تمرین زیادی است، مهمترین مهارتی که از طریق آن می توانیم یادگیری زبان انگلیسی خود را توسعه دهیم مهارت نوشتن است.

  شما برای تقویت مهارت نوشتن (writing) حتما باید از یک دوره آموزش زبان انگلیسی استفاده کنید و سیستم زبان انگلیسی را درک کنید. که این سیستم شامل : گرامر، ساختمان جمله و نقطه گذاری است. و همینطور لازم است املای صحیح لغات را بلد باشید و دایره لغات خود را تقویت کنید. در ادامه چندین روش کارآمد و مفید برای آموزش رایتینگ انگلیسی را نام برده ایم و هر کدام را به طور کامل بررسی کرده ایم. این مقاله کمک شایانی به شما در یادگیری زبان انگلیسی خصوصا رایتینگ انگلیسی می کند، با ما همراه باشید. ?

  مهارت‌های اصلی آموزش و یادگیری زبان، به صورت فهرست‌وار، به شرح زیر است:

  • مهارت اسپیکینک (Speaking)
  • مهارت ریدینگ (Reading)
  • مهارت شنیداری (Listening)
  • مهارت نوشتاری (Writing)

  1- یک زمینه قوی با واژگان و عبارات جدید ایجاد کنید

  از نظر علمی اگر اطلاعات جدیدی وارد ذهن ما شود در چارچوب نورون های جدید برای دریافت اطلاعات یا واژگان جدید شکل می گیرد، اما در معرض از دست دادن یا فراموشی است. پس شما به منظور حفظ آن از فراموشی و ناتوانی در بازیابی مجدد آن در زمان مورد نیاز برای استفاده از آن، باید یک رابطه قوی بین واژگان جدید به دست آمده در یک زمینه خاص به روشی قوی و پایدار برای حفظ آن ایجاد کنیم.

  به عنوان مثال: هنگامی که یک عبارت یا کلمه جدیدی را یاد می گیرید که می توانید آن را در بیش از یک جمله به کار بگیرید، با حروف اضافه مرتبط با آن آشنا شوید و ممکن است معنای جدیدی به شما بدهد، و حتی بهتر است اگر بتوانید آن را در زندگی روزمره خود به کار ببرید. و به طور مدام آن را تکرار کنید. تا ذهن شما آن را حفظ کند و مستحکم شود.

  2- تمرین نوشتن ساده  

  برای تقویت مهارت نوشتاری خود باید با نوشتن مطالب ساده و بدون پیچیدگی شروع کنید و سطح خود را از مبتدی تا متوسط ​​تا پیشرفته درجه بندی کنید و مهمتر از همه این است که در نتیجه عجله نکنید، در ابتدا نیازی به نوشتن مطالب پیچیده نیست! اما می توانید نوشتن چیزهای ساده و کوچک را تمرین کنید تا بتوانید ادامه دهید. اما بعضی از افراد در آموزش رایتینگ این موضوع را خسته کننده می بینند و از انجام دادنش صرف نظر می کنند. اما در واقع شما این کار را بیش از یک بار به طور مداوم انجام می دهید، با نوشتن چند پیام متنی از طریق تلفن همراه یا شبکه های اجتماعی و نظرات در مورد پست هایی که برای دوستان خود ارسال می کنید یا ایمیل هایی که برای خود ارسال می کنید. ممکن است هر روز زمان بیشتری را صرف نوشتن به زبان انگلیسی کنید و احساس نکنید.

  منظور از نوشتن فقط این نیست که بنشینید و ده صفحه یا حتی یک صفحه بنویسید، زیرا تمرین نوشتن ممکن است اشکال مختلفی داشته باشد و لزوماً به شکل سنتی معمول نیست، تصور کنید فقط نوشتن یک پست در فیس بوک یا اینستاگرام … یا هر روز چیز دیگری به زبان انگلیسی گام خوبی برای بهبود مهارت نوشتاری شماست و اهمیت آنچه نوشته اید را دست کم نگیرید حتی اگر هر روز چند جمله کوتاه باشد.

  3- دقت و عیب یابی کنید

  دقت عامل بسیار مهمی در بهبود نوشتار شماست، صرفاً به این دلیل که هرچه میزان دقت شما بیشتر باشد، اشتباهات شما کمتر می شود و دقت ممکن است به تمرین و توانایی ادامه دادن بستگی داشته باشد. دیگران می توانند آنچه شما نوشته اید را ببینند و بنابراین همه می توانند شما را قضاوت کنند زیرا اشتباهات شما کاملاً بدون دقت است.

  در آموزش رایتینگ انتخاب گرامر و اکتساب لغات شما بسیار مهم است، علاوه بر این که شخصی مطالبی را که نوشته اید مرور کند و به شما در بهبود نوشتن کمک کند بسیار مفید است و این می تواند بخشی از تجربه یادگیری شما برای بهبود مهارت نوشتاری شما باشد. نه تنها در مورد حذف اشتباهات، بلکه ارتباط با نحوه تصحیح و درک اشتباهات که مرتکب شده اید، تا دیگر آنها را تکرار نکنید.

  4- بیشتر بخوانید (Reading)

  خواندن یکی از بهترین راه‌ها برای آشنایی با ساختارها و قالب‌های نوشتاری مختلف است که می‌توانید در نوشتار خود استفاده کنید، بنابراین به خواندن علاقه مند باشید و با نویسندگان دیگر آشنا شوید و ببینید که آنها از چه گویشی استفاده می کنند؟ و چگونه نوشته های خود را سازماندهی می کنند؟ همچنین به واژگانی که انتخاب کرده اند توجه کنید. آیا در این نوع نوشتار رسمی است یا غیر رسمی.

  شکی نیست که خواندن و آموزش ریدینگ قطعا به شما کمک می کند تا نوشتار خود را بهبود ببخشید و تمام ایده ها و روش های مختلف نوشتن را هنگام نوشتن هر چیزی منعکس می کند.

  5- فکر کردن به انگلیسی!

  فکر کردن به زبانی که به آن می نویسید بخش مهم و ضروری برای بهبود رایتینگ شماست زیرا به سادگی در آنچه می نویسید منعکس می شود، بنابراین اگر به زبان انگلیسی می نویسید، باید به این زبان فکر کنید نه به زبان مادری خود. دلیل این امر این است که قوانین، واژگان و عبارات زیادی وجود دارد که به معنای واقعی کلمه ترجمه نشده اند، بنابراین ممکن است اگر به نوشتن به زبان مادری خود فکر کنید و سپس سعی کنید به انگلیسی ترجمه کنید، از شما انتظار می رود که در نهایت مرتکب اشتباه می شوید، بنابراین سعی کنید ذهن خود را برای تفکر به زبان انگلیسی آماده کنید.

  شما باید به هر کلمه یا عبارتی که می خواهید به انگلیسی بنویسید فکر کنید، ممکن است آسان به نظر نرسد! اما این نیاز به آموزش مداوم دارد و هر چه بیشتر به آن عادت کنید آسان تر می شود.

  6- از اشتباه کردن استفاده کنید و نترسید

  اشتباه کردن ممکن است برای برخی از ما آزاردهنده باشد، اما در واقع جنبه مثبتی دارد اگر این اشتباه را بشناسیم و از آن عبور کنیم و آن را از نقطه ضعف به منبعی برای تکمیل فرآیند یادگیری تبدیل کنیم، و این در مورد آن صدق می کند. برای بهبود مهارت نوشتن، اگر اشتباهاتتان در اولین تلاش‌ها زیاد است، باید آرام باشید. هنگام نوشتن، این اشتباهات هر چقدر هم زیاد باشد، یکی از بهترین راه‌ها برای یادگیری و بهبود مهارت‌های نوشتاری و سایر مهارت‌ها در آینده است. اگر مطمئن نیستید قبلاً از چه عبارتی استفاده کرده‌اید، می‌توانید آن را تأیید، ویرایش و بازنویسی کنید. گزینه‌های زیادی برای کمک به تصحیح اشتباهات خود دارید از بهترین معلم زبان انگلیسی بپرسید، همچنین می‌توانید دوستی که نوشته شما را بخواند و به شما توصیه کند با این حال، اگر تنها هستید یا احساس خجالتی بودن یا کمی مضطرب بودن در مورد به اشتراک گذاشتن نوشته خود دارید، می توانید از برخی ابزارها یا برنامه های موجود در اینترنت استفاده کنید تا به شما کمک کند اشتباهاتی را که مرتکب می شوید ببینید و به شما پیشنهاداتی بدهد. برای بهبود آنها، چه اشتباهات املایی یا دستوری.

  بنابراین از اشتباه کردن نترسید، هر چه تعداد اشتباهات بیشتری مرتکب شوید، شانس بیشتری برای بهبود نوشتار خود سریعتر و بهتر خواهید داشت.

  7- داشتن کسی که به شما در نوشتن کمک کند

  همیشه وقتی کسی ما را در انجام هر کاری همراهی می کند، چه در مطالعه، چه در کار، چه در مسافرت و یا سرگرمی، انگیزه ای قوی برای ما خواهد داشت که بدون حوصله و احساس تنهایی، هدف را به پایان برسانیم که باعث می شود احساس ناامیدی نداشته باشیم.

  پس داشتن یک دوست یا کسی که شما را تشویق می کند و به شما در بهبود رایتینگ انگلیسی کمک می کند و به شما پیشنهاد و توصیه می کند و البته لزومی ندارد که معلم باشد یا فقط یک دوست نباشد که نوشته های شما را برای شما بخواند، بلکه منظور این است. شریک نوشتن (کسی که سعی در بهبود نوشتار خود نیز دارد) و به اشتراک گذاشتن نوشته های خود با یکدیگر تبادل نظر و همچنین یافتن و تصحیح خطاها راهی عالی، مثبت و موثر برای ارتقای توانایی ها و تقویت رایتینگ شماست. مهارت تقویت مهارت های شما همیشه مستلزم تداوم، پشتکار و آموزش روزانه است، می توانید زمان مشخصی را برای توسعه مهارت های رایتینگ، ریدینگ، لیسنینگ و مکالمه که مکمل یکدیگر هستند برای یادگیری زبان انگلیسی اختصاص دهید.

  8- گرامر انگلیسی را مرور کنید

  نوشتن یک خروجی است، اما اگر ورودی کافی وجود نداشته باشد، قلم جلو نمی رود.

  مکالمات را می توان با مرتب کردن کلمات به نحوی درک کرد، اما نوشتن معنی ندارد مگر اینکه آنها را به ترتیب صحیح کلمات مرتب کنید و بر حروف اضافه مسلط شوید. بیایید با مرور و وارد کردن گرامر پایه انگلیسی شروع کنیم. شما به نحو دشواری نیاز ندارید، بنابراین می خواهید بر حداقل گرامر سطح متوسطه و دبیرستان تسلط داشته باشید. به ویژه، من اغلب از زمان ها، افعال کمکی و ضمایر نسبی استفاده می کنم. درک گرامر دامنه آنچه را که می خواهید بگویید گسترش می دهد، بنابراین بیایید آن را به طور کامل مرور کنیم. آموزش گرامر انگلیسی یکی از پیشنیاز های رایتینگ انگلیسی است.

  9- جملات فارسی را به انگلیسی ترجمه کنید

  فرقی نمی کند خاطرات باشد یا فیلم، پس ابتدا افکار خود را به زبان فارسی بنویسید. پس از آن، اجازه دهید زبان فارسی نوشته شده را به زبان انگلیسی ترجمه کنیم. این کار ترجمه انگلیسی یک روش مطالعه بسیار کارآمد است که به شما امکان می دهد دانش خود را در مورد واژگان و عبارات انگلیسی افزایش دهید و در عین حال خروجی تولید کنید. منم همین قدر از سرم استفاده میکنم تا عادت نکنم سخته. ترفند این است که هنگام نوشتن به زبان فارسی از عبارات بسیار دشوار استفاده نکنید. در ابتدا، با در نظر گرفتن عبارات ساده و جملات کوتاه، ترجمه به انگلیسی آسان تر خواهد بود. در حین وارد کردن کلمات و عبارات ناشناخته، اجازه دهید توانایی نوشتن خود را برای نوشتن آنچه می خواهید منتقل کنید، بهبود ببخشیم.

  10- جملات مختلف انگلیسی را بخوانید

  نه تنها در زبان انگلیسی، بلکه در زبان فارسی نیز نوشتن یک جمله به مهارت نیاز دارد. برای تقویت مهارت های خود، باید با نوشتن خوب روبرو شوید. بنابراین، خواندن جملات مختلف انگلیسی که به آنها علاقه دارید را به شما توصیه می کنم. ژانر مهم نیست.

  مثلا:

  • رمان
  • مقالات خبری
  • کتاب عکس
  • کتاب های تمرین
  • مجله

  با خواندن گسترده، می توانید عبارات مختلفی را به دست آورید و زمانی که واقعاً بنویسید مفید خواهد بود.

   

  در آزمون صلاحیت امتیاز بگیرید

  تسلط بر نوشتن زبان انگلیسی نیز به شما کمک می کند تا در آزمون صلاحیت شرکت کنید. در اینجا نمونه ای از آزمون صلاحیت است که شامل نوشتن انگلیسی در محتوای امتحان می شود.

  1. آیکن (کلاس سوم تا اول)
  2. تست های گفتاری و نوشتاری TOEIC
  3. تست انگلیسی تجاری نیشو
  4. آزمون انگلیسی انجمن های سازمان ملل متحد
  5. تست TEP
  6. تافل
  7. آیلتس

  به این ترتیب یادگیری نوشتن انگلیسی به شما کمک می کند تا در آزمون های مختلف صلاحیت شرکت کنید. اگر بتوانید مدرک زبان انگلیسی را به دست آورید، می توانید به طور عینی توانایی انگلیسی خود را با بهبود شغل یا تغییر شغل ثابت کنید، بنابراین ایده خوبی است که آن را به عنوان یک هدف تعیین کنید.

  مهارت نوشتاری انگلیسی چیست؟

  مهارت نوشتاری یعنی تجزیه و تحلیل دقیق یک جمله به همراه صحیح نوشتن مطالب انگلیسی، تسلط به اجزای جمله و واژگان جمله، شناخت صحیح ساختار جمله و درک بهتر کلمات خبری، پرسشی و تاکیدی. محوریت آموزش رایتینگ (writing) انگلیسی درک و فهم دقیق مطالب انگلیسی و چینش صحیح و اصولی جملات انگلیسی است.

  چرا آموزش رایتینگ انگلیسی مهم است؟

  رایتینگ انگلیسی چهارمین مهارت از زبان انگلیسی است، از این رو برای یادگیری زبان انگلیسی به آن نیازمند هستیم و رایتینگ انگلیسی یکی از مهم ترین پیش نیاز های زبان انگلیسی به شمار می رود. رایتینگ انگلیسی به ما اصول صحیح نوشتن را نشان می دهد و ساختار جمله را برای ما مشخص می کند. آموزش رایتینگ انگلیسی مهم است چون ما برای نوشتن نامه ها به زبان انگلیسی، تکمیل فرم ها و درخواست ها باید بتوانیم به انگلیسی بنویسیم و شما زبان آموزان حتما باید نحوه تایپ نامه های انگلیسی و چاپ مطالب انگلیسی را یاد بگیرید. و از همه مهم تر مهارت رایتینگ این امکان را به شما می دهد که در آزمون های انگلیسی موفق تر باشید و با دیگران در سر تا سر جهان ارتباط برقرار کنید.

  همانطور که حواندن مطالب انگلیسی مهم است، نوشتن آن هم بسیار مهم و حائز اهمیت است 

  چرا رایتینگ خوبی ندارم؟(چرا نمیتوانم بنویسم؟)

  دلایلی که من نمی توانم به زبان انگلیسی بنویسم به شرح زیر است:

  • ورودی کافی نیست
  • من عادت به نوشتن روزانه ندارم
  • فرصتی برای دریافت بازخورد وجود ندارد

  ورودی کافی نیست

  کسانی که نمی توانند بنویسند، دانش اولیه کافی ندارند. آیا اشتباهات گرامری مشابهی را بارها و بارها مرتکب می شوید یا همیشه از کلمات و عبارات یکسانی استفاده می کنید؟

  برای چنین افرادی، اولین قدم استفاده از مواد آموزشی برای ورود دانشی است که فاقد آن هستند. راه های زیادی برای خواندن کتاب ها و روزنامه های انگلیسی و گوش دادن به کتاب های صوتی و پادکست های انگلیسی وجود دارد. با افزایش دانش انگلیسی خود از این طریق، مهارت های نوشتاری شما نیز بهبود می یابد.

  “برنامه های دیگر ژانرهای مختلفی از مواد آموزشی مانند “نحوه نوشتن ایمیل” و “انگلیسی برای ارائه” را برای افراد تجاری آماده می کند، بنابراین شما قادر خواهید بود دانش مورد نیاز خود را به طور موثر وارد کنید.

  ما مکالمه آنلاین انگلیسی را توصیه می کنیم، که در آن می توانید با استفاده از مواد آموزشی مناسب شما و همچنین خروجی در همان زمان، ورودی داشته باشید.

  من عادت به نوشتن روزانه ندارم

  دلیل دومی که نمی توانم بنویسم این است که تجربه زیادی در نوشتن ندارم. برای یادگیری نوشتن، باید عادت به نوشتن داشته باشید و به طور مکرر انگلیسی بنویسید. در واقع با جمع آوری جمله خود :

  • به کلمات و عباراتی که متوجه نمی شوید توجه کنید
  • یاد بگیرید و بدانید که چگونه درست بنویسید
  • از واژگان، عبارات و گرامر جدید استفاده کنید
  • این امر منجر به بهبود مهارت های نوشتاری می شود.

  فرصتی برای دریافت بازخورد وجود ندارد

  نوشتن انگلیسی را می توان با ترکیب آن با “تصحیح” به طور موثر یاد گرفت. اگر به تنهایی می نویسید، سؤالات زیادی از شما پرسیده می شود که نمی توانید درباره آنها قضاوت کنید، مانند «آیا متنی که نوشتید واقعاً درست است؟» یا «آیا این یک عبارت طبیعی است که واقعاً استفاده می شود؟»

  همچنین، با دریافت اصلاحات، ممکن است متوجه شوید که عباراتی که فکر می کردید صحیح هستند، در واقع اشتباه نوشته شده اند. اگر بازخوردی از کسی دریافت نکنید، دفعه بعد که از همان عبارت استفاده کردید، همان اشتباه را مرتکب خواهید شد. برای جلوگیری از این اتفاق، از شخصی بخواهید بعد از نوشتن آن را اصلاح کند. دریافت بازخورد از شخص ثالث، میانبری برای یادگیری نوشتن است.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵

  مدرس

  استاد برتر

  نحوه ارسال

  دانلود محصول

  مدت زمان

  متغیر

  پشتیبانی

  24 ساعته

  دوره آموزش زبان انگلیسی

  997,000تومان

  دوره تخصصی آموزش زبان انگلیسی