آموزش رایتینگ آیلتس

 • آموزش رایتینگ آیلتس

  یکی از اهداف کسانی که به صورت حرفه ای زبان انگلیسی را یاد می گیرند، شرکت در آزمون آیلتس است. که یکی از بخش های آزمون آیلتس، بخش رایتینگ ایلتس است. که در این مقاله قرار است به آموزش رایتینگ آیلتس بپردازیم.

  آموزش رایتینگ آیلتس از نظر بسیاری از دانش آموزان یکی از سخت ترین بخش های آزمون آیلتس آکادمیک است. زیرا در مدت زمان کوتاهی (یک ساعت) باید دو مقاله بنویسید. اضطراب در مورد رایتینگ آیلتس قابل درک است، زیرا رایتینگ انگلیسی چیزی نیست که بتوانید خودتان مطالعه کنید و پیشرفت را بسنجید که فقط یک معلم بتواند آن را تعیین کند. اما با آمادگی و آموزش کافی می توانید این آزمون را با نمرات بالا پشت سر بگذارید. در ادامه چند نکته کاربردی در مورد آنچه که می توانید برای آماده شدن برای بخش رایتینگ آیلتس انجام دهید، بخوانید. اما ابتدا بیایید با چیدمان و ساختار کلی قسمت رایتینگ آزمون آیلتس آکادمیک آشنا شویم.

  ساختار آزمون رایتینگ آیلتس

  بخش رایتینگ آیلتس برای ارزیابی دقیق نحوه نوشتن پاسخ، سازماندهی ایده های خود و استفاده دقیق از انواع واژگان و گرامر طراحی شده است. بخش رایتینگ آیلتس شامل دو تسک است و شما 60 دقیقه فرصت دارید تا به آنها پاسخ دهید، وظیفه رایتینگ 1 و رایتینگ تسک 2. تسک 1 در رایتینگ آکادمیک با آیلتس جنرال متفاوت است، وظیفه 2 همان موضوع است.

  وظیفه 1

  شما یک نمایش تصویری از اطلاعات را مشاهده خواهید کرد. یک جدول یا نمودار، از شما خواسته می شود اطلاعاتی را که می بینید خلاصه، توصیف یا توضیح دهید. پاسخ شما باید حداقل در 150 کلمه سازماندهی شود که شامل سه بخش اصلی، مقدمه، نمای کلی و ویژگی های اصلی پشتیبانی شده توسط شکل های موجود در نمودار باشد. وظیفه 1 باید حدود 20 دقیقه از بخش نوشتن به طور کلی طول بکشد.

  وظیفه 2

  با یک دیدگاه، استدلال یا مشکل مواجه خواهید شد. موضوعات می تواند از محیط زیست گرفته تا مهاجرت، فرهنگ و حتی فناوری متغیر باشد. ممکن است از شما خواسته شود که با یک دیدگاه یا استدلال موافق یا مخالف باشید، در مورد دو نظر مخالف بحث کنید، در مورد مزایا یا معایب یک موضوع بنویسید، یا یک مشکل یا علت مشکل را توضیح دهید و راه حل ارائه دهید. و پاسخ شما به Task 2 باید در قالب Essay باشد.

  از شما انتظار می رود که یک استدلال در حدود 250 کلمه در مورد یک موضوع خاص ارائه دهید و پاسخ خود را به وضوح سازماندهی کنید و چند مثال برای حمایت از نظرات خود ارائه دهید. وظیفه 2 باید حدود 40 دقیقه از بخش نوشتن باقی مانده باشد.

  حالا بیایید به سراغ نکاتی برویم که به شما کمک می کند برای آزمون رایتینگ آیلتس آماده شوید.

  نکاتی برای آماده سازی آموزش رایتینگ آیلتس

  سوالات بخش رایتینگ بسته به نوع آزمونی که شرکت می کنید متفاوت است، اما در هر سه نوع آزمون یک ساعت به شما فرصت داده می شود تا دو کار رایتینگ را انجام دهید، تفاوت فقط در ماهیت وظایف مورد نیاز شما است. آزمون رایتینگ آیلتس آکادمیک; از شما خواسته می شود که شرح کتبی برخی از اطلاعات تصویری داشته باشید، حداقل 150 کلمه به مدت بیست دقیقه، موضوع دیگر در مورد افکار و نظرات شما در مورد یک موضوع خاص در یک مقاله حداقل 250 کلمه به مدت چهل دقیقه، در هر دو است. موضوعاتی که باید مهارت های زبان انگلیسی خود را به صورت آکادمیک یا نیمه رسمی نشان دهید.

  در مورد آیلتس برای آموزش عمومی، وظیفه اول نوشتن یک پیام یا پاسخ دادن به یک دیالوگ است که در عرض بیست دقیقه کمتر از 150 کلمه باشد، همچنین وظیفه دوم مقاله ای است که در آن دستورالعمل های خاصی به شما داده می شود. باید رعایت کنید و نباید کمتر از 250 کلمه باشد و شما 40 دقیقه برای این کار فرصت خواهید داشت.

  آزمون رایتینگ آیلتس برای مهارت های عمومی؛ که در آن توانایی شما در نوشتن مقالات آکادمیک از طریق منابعی با اطلاعات کم مانند نمودار یا جدول آزمایش می شود و توانایی شما در نوشتن مقاله نظری مانند آیلتس آکادمیک نیز آزمایش می شود و علاوه بر آن توانایی شما در نوشتن به عنوان یک مهارت زندگی از طریق درخواست برای نوشتن نامه به یک دوست یا همکار آزمایش شده است.

  منابع زیادی وجود دارد که شما را قادر می سازد تا برای نمرات بالای آیلتس آماده شوید:

  1- مهارت های نوشتاری خود را بیازمایید

  در صورتی که قبل از ورود به آزمون نیاز به تمرین بیشتر در مهارت های رایتینگ خود دارید، می توانید در خدمات آموزش رایتینگ آزمون آیلتس که توسط شورای بریتانیا ارائه می شود، ثبت نام کنید.

  در این آزمون تمرینی نمونه ای از تکالیف قسمت رایتینگ را برای پاسخگویی دریافت خواهید کرد. سپس با ارزیابی سطح خود و مشاوره در رابطه با مهارت هایی که نیاز به توسعه دارید، پاسخی دریافت خواهید کرد.

  در 8 مرحله ساده برای بخش رایتینگ آیلتس آماده شوید:

  پس از آشنایی با منابعی که شما را قادر می سازد برای بخش رایتینگ آزمون آیلتس آماده شوید، اکنون به سراغ مهم ترین نکات برای آمادگی می رویم:

  1- زود شروع کنید

  آمادگی را حداقل 6 ماه قبل از تاریخ آزمون خود شروع کنید. هر روز زمانی را برای آماده شدن برای بخش نوشتن اختصاص دهید. همانطور که در بالا توضیح داده شد، مطالب زیادی در اینترنت برای شروع آماده سازی شما وجود دارد. به موضوعات نوشتاری برای هر دو کار بپردازید و سعی کنید هر روز در مورد آنها بنویسید.

  2- زمان خود را مدیریت کنید

  به یاد داشته باشید که باید هر دو کار را در یک ساعت انجام دهید. ساعت خود را تنظیم کنید و سعی کنید از 20 دقیقه برای Task 1 تجاوز نکنید و درگیر آن نشوید، بنابراین زمان Task 2 را کاهش می دهید – دو برابر امتیاز موضوع اول است. و مراقب باشید، زیرا در طول آزمایش واقعی، هیچ کس به شما نمی گوید که کار اول به پایان رسیده است و باید از دوم شروع شود. باید خودت را آموزش می دادی تا آن را به موقع تمام کنی.

  در صورت امکان، سعی کنید مقاله خود را در 56-57 دقیقه کامل کنید تا بتوانید 2-3 دقیقه آخر را صرف تصحیح کنید.

  3- آنچه لازم است را درک کنید

  درک آنچه که سوال تعیین می کند، غلبه بر نیمی از مشکل است. توجه به تمام موارد ذکر شده در سوال ضروری است. ابتدا به دقت به سؤال نگاه کنید و سپس در مورد نوع سؤال تصمیم بگیرید – آیا این یک بحث، یک نظر، یک راه حل برای مشکل یا ترکیبی است. کلمات کلیدی را تعریف کنید و دقیقاً درک کنید که تصحیح کننده انتظار دارد در مقاله شما چه چیزی را بیابد.

  4- افکار خود را ترسیم کنید

  قبل از شروع نوشتن، ابتدا 5 دقیقه به ایده های مختلف فکر کنید. یک قلم بردارید و بسیاری از جنبه ها و دیدگاه های مربوط به یک موضوع خاص را در مقاله یادداشت کنید. آزمون‌دهندگان معمولاً اگر ایده‌های خود را به‌درستی برنامه‌ریزی و سازماندهی کنند و سپس آنها را بازنویسی کنند، امتیاز بیشتری کسب می‌کنند. این به نوعی باعث صرفه جویی در وقت شما می شود زیرا قبلاً مقاله را در ذهن خود تجسم کرده اید و به شما کمک می کند مقاله خود را بهتر و سریعتر بنویسید. و به یاد داشته باشید که بیش از 5 دقیقه برای برنامه ریزی مقاله خود صرف نکنید.

  5- دایره واژگان و گرامر خود را افزایش دهید

  به یاد داشته باشید که گرامر و واژگان اجزای اصلی نوشتن هستند. سپس به سازمان فکر می شود تا ایده های شما به صورت منطقی منتقل شود. بنابراین زمان قابل توجهی را صرف یادگیری واژگان جدید و تقویت مهارت های گرامر خود کنید. منابع بالا راه های مختلفی را برای افزایش دایره لغات در اختیار شما قرار می دهند. در حین تمرین نوشتن به وضوح و منطق توجه ویژه ای داشته باشید تا حد امکان از کلمات تکراری در انشا خودداری کنید.

  نکته: بهترین راه برای آماده شدن برای بخش نوشتن، شرکت در دوره آموزش زبان انگلیسی و خواندن زیاد است. نمونه هایی از سایت ها و منابع قبلی را ببینید. جملات کامل را به جای تک کلمات یاد بگیرید. این در هنگام نوشتن مقاله بسیار مفید خواهد بود. مهم است به یاد داشته باشید که نیازی به نوشتن با عبارات دشوار ندارید، زیرا احتمال سوء تفاهم آنها بسیار زیاد است، فقط به انگلیسی دقیق و ساده بنویسید.

  هنگام مطالعه، انجام موارد زیر ممکن است مفید باشد:

  • زیر واژگان مفید خط بکشید
  • زیر برجسته ترین ساختارهای دستوری خط بکشید
  • خط ربط بین جمله ها و پاراگراف ها را خط بکشید
  • آنچه را که آموخته اید در نوشته خود به کار ببرید.

  6-  پاراگراف بندی کنید

  بسیاری از شرکت کنندگان در آزمون آیلتس هنگام نوشتن مقاله از پاراگراف استفاده نمی کنند، بلکه کل موضوع را به وضوح در یک پاراگراف توضیح می دهند. اما انجام این کار در مقاله نویسی آیلتس مطمئناً برای شما هزینه دارد. وظیفه نوشتن مقاله آیلتس از ساختار خاصی پیروی می کند، ابتدا در یک پاراگراف جداگانه مقدمه ای برای موضوع می نویسید، سپس حدود دو یا سه پاراگراف در مورد موضوع می نویسید و در پایان نتیجه گیری و نتیجه گیری را در آن می نویسید. یک پاراگراف جداگانه

  و به یاد داشته باشید، ایده های شما باید به طور منطقی به هم مرتبط باشند، حتی اگر در پاراگراف های مختلف نوشته شده باشند. هیچ اطلاعات ناخواسته ای قرار ندهید و سعی نکنید بی جهت پاراگراف را گسترش دهید. این امر شانس کسب امتیاز بالا را کاهش می دهد.

  7- از تعداد کلمات خود آگاه باشید

  در حین تمرین نوشتن، سعی کنید به جای تک تک کلمات، میانگین تعداد کلمات در هر خط را در نوشته خود تعیین کنید تا زمان امتحان را با شمارش کلمات تلف نکنید. شما باید بیشتر از تعداد کلمات مورد نیاز بنویسید وگرنه نمره خود را از دست خواهید داد، حتی اگر چند کلمه کمتر از تعداد کلمات باشید. اما وقت خود را بیشتر از آنچه لازم است برای نوشتن تلف نکنید زیرا هر چه بیشتر بنویسید، احتمال اشتباه شما بیشتر می شود.

  8- تمرین، تمرین، تمرین

  با آموزش، تسلط به دست می آید. چندین نمونه تست کامل و مقطعی را امتحان کنید. همانطور که در طول این امتحانات شما نه تنها قادر به تمرین انواع سوالات با سطوح مختلف دشواری خواهید بود، بلکه به سبک کلی امتحان و جهت گیری های بخش رایتینگ نیز عادت خواهید کرد و در نتیجه سرعت خود را در طول دوره افزایش خواهید داد. امتحان واقعی

  در نهایت، هزاران منبع آنلاین برای هر دو کار در بخش رایتینگ آیلتس وجود دارد که می توانید از آنها به خوبی استفاده کنید. اگرچه پاسخ‌های معمولی فراوان هستند، اما تمرین شما نباید شامل حفظ کردن آن‌ها باشد، زیرا تصحیح‌کنندگان می‌توانند چنین پاسخ‌هایی را تشخیص دهند و در خطر بی‌اعتباری کل آزمون خود هستید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵

  مدرس

  استاد برتر

  نحوه ارسال

  دانلود محصول

  مدت زمان

  متغیر

  پشتیبانی

  24 ساعته

  دوره آموزش زبان انگلیسی

  997,000تومان

  دوره تخصصی آموزش زبان انگلیسی