آموزش زبان انگلیسی با فیلم

آموزش زبان انگلیسی با فیلم
 • 10 فیلم پیشنهادی برای آموزش زبان انگلیسی با فیلم! معرفی فیلم های مناسب برای هر سطح!

  آموزش زبان انگلیسی فقط به یک روش محدود نمی شود، که یکی از این روش ها آموزش زبان انگلیسی با فیلم است. همانطور که هر یک از مهارت های زبان انگلیسی عبارتند از خواندن، صحبت کردن، گوش دادن و نوشتن. آنها برای تسلط به روش های مختلفی نیاز دارند و موفقیت هر روشی نیز ممکن است بسته به شخصیت و ترجیحات زبان آموز متفاوت باشد. ما اغلب این عبارت را می شنویم که “زبان خود را با تماشای فیلم و سریال توسعه دهید” و اینکه وقتی از این روش استفاده می کنید به عنوان یک زبان مادری به زبان انگلیسی تسلط خواهید داشت!

  فکر می‌کنم افراد زیادی هستند که به دلایل مختلف می‌خواهند انگلیسی را روان صحبت کنند، برای مثال اینکه می‌خواهند از سفر به خارج از کشور بیشتر لذت ببرند یا بتوانند در محل کار از آن استفاده کنند.

  در آن زمان، برای اینکه بتوانید انگلیسی صحبت کنید، رفتن به آموزشگاه های زبان انگلیسی به ذهنم می‌رسد، اما در واقع می‌توانید همان یادگیری را در خانه انجام دهید بدون اینکه توسط یک معلم در مدرسه زبان انگلیسی آموزش داده شود.

  یعنی آموزش زبان انگلیسی با فیلم.

  آموزش زبان انگلیسی با فیلم یا دوره آموزش زبان انگلیسی اغلب به عنوان یک روش یادگیری برای زبان آموزان پیشرفته در نظر گرفته می شود، اما در واقع، حتی افراد در تمام سطوح، از زبان آموزان مبتدی تا پیشرفته، می توانند انگلیسی را از طریق فیلم یاد بگیرند.

  3 دلیل که فیلم ها برای آموزش زبان انگلیسی مناسب هستند

  این بار دلایل مناسب برای یادگیری زبان انگلیسی، 3 دلیل برای انتخاب فیلم متناسب با سطح خود و فیلم های پیشنهادی را معرفی می کنیم، پس از خواندن آن لذت ببرید.

  ① انگلیسی زنده را به دست آورید

  یکی از بهترین دلایلی که آموزش زبان انگلیسی با فیلم مناسب است همین است، فیلم ها دارای تنظیمات شخصیتی بسیار متنوعی هستند. جنسیت، سن، کشور مبدأ، حرفه و شخصیت همه متفاوت است و نحوه صحبت کردن منحصر به فرد است و چیزهای مختلفی مانند زبان گردان و آرام وجود دارد.

  و حتی با همین انگلیسی، در تلفظ بین آسیایی، اروپایی و غربی ابهاماتی وجود دارد و تلفظ آن با تلفظی که در مدرسه یاد گرفته می شود متفاوت است، بنابراین افراد زیادی می توانند انگلیسی را بشنوند و یادکیری زبان انگلیسی از طریق صحبت کردن و لهجه ها منتقل می شود. یکی از درس ها این است که همه چیز به طور ظریف و کم کم تغییر می کند.

  گوش دادن به زبان انگلیسی با لهجه های متفاوت از بسیاری از شخصیت های فیلم به شما کمک می کند تا انعطاف پذیرتر باشید و مهارت های شنیداری خود را بهبود بخشید.

  ② می توانید با موقعیت های مختلفی روبرو شوید

  دومین دلیلی که ثابت می کند آموزش زبان انگلیسی با فیلم تاثیر خیلی خوبی داره همینه …

  ژانرهای زیادی از فیلم ها وجود دارد. بسته به ژانر می توانید عبارات مختلف انگلیسی مانند فانتزی، عاشقانه و ماجراجویی را یاد بگیرید. ابتدا ژانری که به آن علاقه دارید را انتخاب کنید. اگر چیزی است که به آن علاقه دارید، در تلاش هستید که چه می گویند، و سعی می کنید آن را بفهمید.

  متن و محتوای فیلم بسته به ژانر تغییر می کند و ژانر همچنین دارای یک جمله بندی منحصر به فرد از جهان است که برای هر موقعیت از چشم و گوش ورودی گرفته می شود و به عنوان اطلاعات تازه به خاطر سپرده می شود.

  با ادامه وارد کردن اطلاعات تازه، چندین بار با عبارات مشابهی که در فیلم استفاده می شود، مواجه می شوید و طبیعتاً تعداد تجربیات آها افزایش می یابد.

  ③ مهارت های لیسنینگ آموزش داده می شود

  آموزش زبان انگلیسی با فیلم، مهارت لیسنینگ (شنیداری) شما را بهبود می بخشد. برای فیلم هایی که به آنها علاقه خاصی دارید، ممکن است به طور مشابه به بازیگران و بازیگرانی که در آنها ظاهر می شوند علاقه داشته باشید و ممکن است شخصیت و ژست های خود را جایگزین یا تقلید کنید.

  در واقع، جایگزینی و مدیریت نیز راه‌های عالی برای بهبود مهارت‌های شنیداری شما هستند. با جایگزین کردن بازیگران و هنرپیشه های مورد علاقه خود به عنوان الگو و یادگیری زبان انگلیسی برای تبدیل شدن به آنها، طبیعتاً از لهجه ها و عبارات انگلیسی آنها آگاه خواهید شد و انگلیسی بومی و واقع گرایانه را به دست خواهید آورد.  با ادامه این کار، به طور طبیعی بیان انگلیسی خود را بهبود می بخشید و مهارت های شنیداری خود را بهبود می بخشید.

  4 نکته برای انتخاب فیلم مناسب برای یادگیری زبان انگلیسی

  هنگام آموزش زبان انگلیسی با فیلم رعایت نکاتی واجب است. که اگر این نکات رعایت نشوند یادگیری زبان انگلیسی از طریق فیلم کمی دشوار و غیر قابل فهم می شود، تیم استارت زبان این نکات را به شما معرفی کرده است. پس سعی کنید به این نکات توجه داشته باشید تا آموزش برای شما کارآمد تر شود.

  ① فیلمی در سطحی که مناسب شماست پیدا کنید

  انتخاب سطحی که مناسب شما باشد دشوار است زیرا فیلم ها به زبان انگلیسی رتبه بندی نمی شوند، اما اگر مبتدی هستید، انیمیشن ژانری بسیار آسان برای یادگیری است.

  دلیل این امر این است که در فیلم های دیزنی و انیمیشن ها به جای اینکه درک کودکان و بزرگسالان از زبان انگلیسی دشوار باشد، از زبان انگلیسی ساده استفاده می شود. مطالعه در فیلمی که از قبل می شناسید نیز راه موثری است.

  ② ژانری را با مکالمات روزانه زیاد انتخاب کنید

  در مرحله بعد، هنگام آموزش زبان انگلیسی با فیلم، ژانری را انتخاب کنید که مکالمات طبیعی روزانه مانند داستان عشق، مدرسه و خانواده داشته باشد. من منکر انتخاب فیلم های علمی تخیلی، اکشن، معمایی و غیره از موارد بالا نیستم، اما اصطلاحات فنی به میان می آید، کلمات دشوار زیادی مخصوص فیلم، عامیانه و غیره وجود دارد، بنابراین توسعه خیلی زود است. از دیدگاه یادگیری زبان انگلیسی توصیه می شود.

  بیایید ژانر و فیلمی که در زندگی واقعی اتفاق می افتد را انتخاب کنیم.

  ③ چیزی را انتخاب کنید که هرگز از آن خسته نشوید

  برای یادگیری، تماشای مکرر فیلم مهم است.

  تا حد امکان آن را به فیلم مورد علاقه خود تبدیل کنید یا فیلمی با داستانی که هرگز از تماشای آن خسته نخواهید شد. به عنوان مثال، اگر یک داستان عاشقانه است، انتخاب یک فیلم پایان خوش تاثیرگذار است.

  هر فردی سلیقه خاص خود را دارد، اما اگر بارها و بارها به داستان یک پایان غم انگیز نگاه کنید، ممکن است احساس بسیار خوبی داشته باشید، بنابراین توصیه می شود ابتدا آن را انتخاب کنید که پایان خوشی دارد. همچنین اگر موزیکال باشد، جالب است که آهنگ هایی که در فیلم ظاهر می شوند را به خاطر بسپارید و هر بار که جریان دارند آنها را بخوانید.

  از آنجایی که آهنگ ها با توجه به داستان انتخاب می شوند، احتمال زیادی وجود دارد که به طور طبیعی آهنگ را دوست داشته باشید و با نگاه طبیعی به شعر مطالعه کنید، بنابراین اگر آهنگ ها را دوست دارید، فیلم های موزیکال را نیز توصیه می کنیم.

  ④ فیلم های آمریکایی توصیه می شود

  در هنگام آموزش زبان انگلیسی با فیلم، فیلم های زیادی به زبان انگلیسی وجود دارد، از جمله فیلم های آمریکایی، فیلم های بریتانیایی، فیلم های فرانسوی و فیلم های دیگر کشورها، اما اگر می خواهید ابتدا انگلیسی بخوانید، فیلم های آمریکایی را انتخاب کنید.

  دلیل آن این است که عبارات انگلیسی و لهجه های آمریکایی استفاده شده در فیلم های آمریکایی برای ایرانی ها در آموزش ایرانی آشنا هستند و درک و یادگیری آنها نسبت به فیلم های دیگر کشورها آسان تر است.

  همچنین، روش تلفظی که بسیاری از ایرانی ها در مدرسه و آموزشگاه های زبان یاد می گیرند، آمریکایی است. بنابراین، اگر در حین مطالعه زبان انگلیسی در حال تماشای فیلم هستید، من انگلیسی آمریکایی را که نسبتا آشناست، توصیه می کنم. اگر به دنبال تحصیل در خارج از کشور در انگلستان هستید، تماشای یک فیلم بریتانیایی نیز یک راه موثر است.

  4 مرحله برای یادگیری زبان انگلیسی با استفاده از فیلم

  زمانی که شما می خواهید آموزش زبان انگلیسی با فیلم را شروع کنید، مراحل گوناگونی وجود دارد که به شما این امکان را می دهد که بهتر زبان انگلیسی را درک کنید و یادگیری زبان انگلیسی را برای شما به شکل خیلی ساده ای آموزش می دهد. که مهمترین این مراحل را به شما معرفی خواهیم کرد.

  ① مطالب را با زیرنویس و نسخه دوبله درک کنید

  اول از همه تا انتها با زیرنویس فارسی یا نسخه دوبله پیش می رویم تا مطالب را بفهمیم. اگر محتوا را دشوار یا غیر جالب می‌دانید، در این مرحله به فیلم دیگری بروید. از بار دوم به بعد، از زیرنویس انگلیسی استفاده می کنیم تا ببینیم چه نوع انگلیسی استفاده می شود.

  حتی اگر کلمه ای وجود دارد که متوجه آن نمی شوید یا عبارتی برای شما مهم است، آن را متوقف نکنید و تا انتها تماشا کنید. در ابتدا، به جای خواندن زیرنویس ها، بر گوش دادن به تلفظ بومی که می شنوید تمرکز کنید، بنابراین مهم نیست که همه چیز را بشنوید.

  ② روی صدا تمرکز کنید و مکرراً تماشا کنید

  هنگامی که جریان کلی فیلم را درک کردید، به جای موقعیت یا شخص، روی زیرنویس انگلیسی تمرکز کنید و آگاهانه در حین بررسی کلمات، عبارات، دستور زبان و غیره که از گوش خود می شنوید، ادامه دهید.

  با چند بار تکرار، تعداد عباراتی که در گوش شما باقی می‌ماند افزایش می‌یابد، بنابراین احساس می‌کنید که انگلیسی را فهمیده‌اید و در اینجا کمی پیشرفته‌تر خواهید شد.

  هنوز لازم نیست اینجا همه چیز را بفهمید.

  با پیدا کردن بخشی که به آن اهمیت می دهید و بخشی که درک می کنید شروع کنید. سپس در مرحله بعد، وقتی عبارت مورد علاقه شما بیرون آمد، بررسی کنید که چه نوع عبارتی است. در آن زمان، اگر کلمه ای وجود دارد که متوجه آن نمی شوید، آن را یادداشت کنید. می توانید یادداشت ها را روی کاغذ بنویسید یا آنها را با واژگان اصلی خود بنویسید.

  ③ سایه بزنید

  پس از درک محتوای فیلم و آشنایی با تلفظ و لحن بومی، اجازه دهید در واقع آنچه را که می گونید بگوییم.

  روشی به نام shadowing (سایه زدن) وجود دارد که در آن هنگام بیان انگلیسی که می شنوید به کلمه بعدی گوش می دهید و سپس عمل بیان آن کلمه را تکرار می کنید.

  گفته می‌شود که تمرین حفظ کردن انگلیسی‌هایی که در ابتدا می‌شنوید و با صدای بلند گفتن آن در حین حفظ کردن انگلیسی‌هایی که بعداً می‌شنوید، در بهبود توانایی انگلیسی شما و کسانی که قصد دارند مترجم حرفه‌ای شوند بسیار مؤثر است.

  ④ سعی کنید صریح صحبت کنید

  با گذراندن مراحل بالا (1 تا 3)، احتمالاً بیشتر کلمات و تلفظ ها را درک می کنید.

  در نهایت بیایید در حین آموزش زبان انگلیسی با فیلم، زیرنویس را با صدای بلند بخوانیم. همانطور که قبلاً ذکر کردم، با صدای بلند می خوانم که انگار یک بازیگر یا بازیگری هستم که دوستش دارم، و تلفظ و لحن را همانطور که هستند تقلید می کنم.

  در واقع با صحبت کردن، می توانید تلفظ را تمرین کنید و از آنجایی که صدای خودتان از گوش شما می آید، متوجه تفاوت در تلفظ خواهید شد. با صحبت کردن می توانید بررسی کنید که آیا تلفظ و لحن شما مطابقت دارند یا خیر، و می توانید خروجی خود را تمرین کنید، پس بیایید بگوییم.

  در ادامه، فیلم‌های پیشنهادی را برای افراد مبتدی، متوسط ​​و کسب و کار معرفی می‌کنیم، پس حتما انگلیسی را انتخاب کنید که یادگیری آن برای شما آسان باشد.

  معرفی 10 فیلم برای یادگیری زبان انگلیسی

  1- فیلم The Terminal 

  این اثری با بازی تام هنکس است که گفته می شود تلفظ انگلیسی زیبا و قابل فهمی دارد.

  ویکتور که وطنش در سفر با هواپیما از کشور کراکوفیا ناپدید شد و نتوانست وارد ژاپن شود یا به آن بازگردد، در یک فرودگاه خارجی که زبانش را نمی فهمید با مقامات فرودگاه دوست شد و به تدریج شروع به صحبت کردن به زبان انگلیسی کرد. داستان انسانی که فرآیند به خاطر سپردن را به تصویر می کشد.

  عبارات ساده زیادی از ابتدا تا انتها وجود دارد، بنابراین اثری است که به راحتی می توانید آن را درک کنید و نتیجه آن را احساس کنید.

  آموزش زبان انگلیسی با فیلم

   

  2- فیلم La La Land

  این  فیلم شاهکار، “لا لا لند” است که موفقیت زیادی کسب کرد. فیلمی آمریکایی در ژانر موزیکال رمانتیک است که در سال 2016 به نویسندگی و کارگردانی دیمین شزل منتشر شد.

  در صحنه صحبت از رویاها و دوستیابی از عبارات زیادی استفاده می شود که در زندگی روزمره می توان از آن استفاده کرد و از آنجایی که شخصیت های اصلی به انگلیسی آمریکایی زیبا صحبت می کنند شنیدن آن آسان است و کاری برای مبتدیان است.

  فیلم بهترین راه برای آموزش زبان انگلیسی

  3- فیلم Cast Away 

  چاک نولاند (تام هنکس)، تحلیلگر سیستم، یک فیلم ماجراجویی آمریکایی در مورد سفر به سراسر جهان برای حل مشکلات در مراکز حمل و نقل FedEx در سراسر جهان است.

  بیشتر مکالمات این فیلم مونولوگ (مکالمه به تنهایی) بدون روابط پیچیده و یا افراد مختلف است.

  و تام هنکس که نقش شخصیت اصلی را بازی می‌کند، به این که واضح و آهسته صحبت می‌کند مشهور است، بنابراین برای کسانی که انگلیسی می‌خوانند، کار بسیار آسان و قابل درک است.

  استارت زبان

  4- فیلم High School Musical

  تروی و گابریلا که در ایالات متحده به دبیرستان می روند، کاملاً با خوانندگی ارتباطی نداشتند، اما آنها در یک مهمانی دوتایی با هم آشنا می شوند و باعث ایجاد دوستی می شود.

  این یک درام مدرسه ای است که در آن دختری ظاهر می شود که این دو نفر را دوست ندارد و مانع می شود.

  از آنجایی که مرحله مدرسه است، مکالمات زیادی وجود دارد که می توان در زندگی روزمره از آنها استفاده کرد و می توانید عبارات مکالمه روزمره را یاد بگیرید.

  این اثر موزیکال هم هست که بدون خسته شدن از زبان انگلیسی لذت ببرید.

  بهترین فیلم برای آموزش زبان انگلیسی - استارت زبان

  5- فیلم Home Alone  

  پر از عبارات ساده ای است که می توانید در زندگی روزمره خود از آنها استفاده کنید و کلمات استفاده شده چندان سخت نیستند.

  از آنجایی که شخصیت اصلی یک کودک است، معمولاً مانند افراد مبتدی با آن رفتار می شود، اما در واقعیت، شنیدن زبان انگلیسی توسط شخصیت اصلی کوین سخت است، بنابراین اغلب برای کاربران متوسط ​​در نظر گرفته شده است.

  فیلم هایی برای آموزش زبان انگلیسی

  6- فیلم Pirates of the Caribbean 

  این اثری است که ماجراجویی جک اسپارو را که می شناسید به تصویر می کشد.

  انگلیسی مورد استفاده اغلب دشوار است، بنابراین حتی اگر به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید، اگر از قبل داستان را درک کرده باشید، ممکن است شروع به کار آسان تر باشد.

  هیچ اصطلاحی در مورد دزدان دریایی وجود ندارد، بنابراین درک آن آسان است. همچنین آنچه در این فیلم می خواهم به آن توجه کنم این است که انگلیسی جانی دپ با بازی، انگلیسی معمولی بریتانیایی است.

  این یک فیلم عالی برای کسانی است که می خواهند انگلیسی بریتانیایی را یاد بگیرند

  یادگیری زبان انگلیسی با فیلم - استارت زبان

  7- فیلم Forrest Gump  

  شخصیت اصلی، فارست گامپ، یک درام انسانی است که در کودکی مورد آزار و اذیت قرار می گیرد، اما با قلبی صادق تر از سوی اطرافیانش حمایت می شود و به موفقیت های زیادی دست می یابد.داستان در قالب خاطره گویی پیش می رود.

  انگلیسی صحبت شده در همه اثر ساده نیست، اما تام هنکس، که نقش اصلی را بازی می کند، به آسانی شنیدن شهرت دارد و از نظر نقش بسیار آهسته صحبت می کند، بنابراین مهارت های اساسی دارد و در سطح خودش است. اگر می خواهید امتیاز خود را بالا ببرید، لطفا آن را امتحان کنید.

  آموزش زبان انگلیسی با فیلم - استارت زبان

  8- فیلم  The Sound of Music

  یکی از کارهایی است که می توانید انگلیسی را با کیفیت بالا بدست آورید.

  عبارات زیادی در زندگی شما مفید هستند، مانند بیان نظرات و احساسات خود به طور صریح، پرسیدن از خود در مورد خود و طرف مقابل و ابراز قدردانی و عذرخواهی.

  جمله معروف “If I can be any help” در فیلم یک عبارت انگلیسی است که می تواند در زندگی روزمره استفاده شود. برای طیف وسیعی از گروه‌های سنی، از دانش‌آموزان دبیرستانی گرفته تا بزرگسالان، صرف نظر از تسلط بر زبان انگلیسی، توصیه می‌شود.

  زبان انگلیسی را فیلم یاد بگیرید - استارت زبان

  9- فیلم Big

  نه تنها عبارات اساسی که می توانند در مکالمه روزانه از بیدار شدن در صبح تا خواب استفاده شوند، بلکه طیف گسترده ای از موقعیت ها از کسب و کار تا عاشقانه را شامل می شوند و دامنه ارتباطات را می توان گسترش داد.

  علاوه بر گفتگوهای روزانه برای دانش آموزان، صحنه هایی وجود دارد که در آن استراتژی های برنامه ریزی و بازاریابی در نظر گرفته می شود، و عباراتی که اغلب در مذاکرات و جلسات کاری ظاهر می شوند، بنابراین کاری است که می توانید از عشق به تجارت به طور متعادل یاد بگیرید.

  آموزش زبان انگلیسی با فیلم های مفید

  10- فیلم Captain America

  استیو راجرز ضعیف تبدیل به یک ابرقهرمان عدالت‌خواه «کاپیتان آمریکا» می‌شود و با انجمن شیطانی مخفی هیدرا می‌جنگد، این یک اثر اکشن با شخصیت‌های کمی است و داستان ساده و قابل درک است.

  استیو آمریکایی برای کسانی که می خواهند لهجه های مختلف را یاد بگیرند مانند قهرمان زبان انگلیسی و دانشمند شیطانی اروپایی زبان انگلیسی زورا توصیه می شود.

  یادگیری زبان انگلیسی با فیلم برای مبتدیان

  میانگین امتیازات ۵ از ۵

  مدرس

  استاد برتر

  نحوه ارسال

  دانلود محصول

  مدت زمان

  متغیر

  پشتیبانی

  24 ساعته

  دوره آموزش زبان انگلیسی

  997,000تومان

  دوره تخصصی آموزش زبان انگلیسی