چگونه به انگلیسی فکر کنیم

چگونه به انگلیسی فکر کنیم
 • چگونه به انگلیسی فکر کنیم؟

  یکی از راه های مهم یادگیری و تسلط بر زبان انگلیسی این است که یاد بگیرید چگونه به زبان انگلیسی فکر کنید تا به زبان آموز اعتماد به نفس بدهید و روان صحبت کنید زیرا بدون ترس و تردید طبیعی تر به نظر می رسد، اما در واقع بسیاری از زبان آموزان ممکن است در بیان مشکل داشته باشند. نداشتن اعتماد به نفس در صحبت کردن، مخصوصاً برای مبتدیان دلیل آن عامل روانی ترس از صحبت کردن در مقابل دیگران، عدم اعتماد به نفس یا نداشتن تجربه و مهارت کافی برای صحبت عادی در مقابل دیگران است.

  بنابراین، نکاتی را به شما می‌دهیم که به شما کمک می‌کند به زبان انگلیسی فکر کنید، اما قبل از پرداختن به آن، باید موضوعی را که مانع توانایی تفکر به زبان انگلیسی می‌شود، بدانیم تا بتوانید افکار خود را مرتب کنید و ذهن خود را برای بهبود آموزش دهید. تلفظ خود را به طوری که به عنوان یک سخنران حرفه ای ظاهر شوید.

  به چه دلیل نمی توانیم به انگلیسی فکر کنیم؟

  در میان اکثر دانش جویان زبان آموزان انگلیسی و به طور کلی علاقه مندان به مطالعه آن پدیده ای گسترده وجود دارد که آنها توانایی درک آنچه را که می شنوند دارند، اما برایشان مشکل است و ممکن است هنگام پاسخ دادن، زمان و تلاش ذهنی زیادی را صرف کنند! آیا قبلاً فکر کرده اید که دلیل آن چیست؟

  دلیل این امر در عادت کردن به تفکر به زبان مادری است و نه انگلیسی است، وقتی جمله یا عبارتی را می شنوید که در ذهن خود ابتدا به فارسی یا زبان مادری خود ترجمه می کنید و سپس آن را به انگلیسی ترجمه می کنید و بنابراین ممکن است طول بکشد. زمان و تلاش ذهنی زیادی برای پاسخگویی وجود دارد و در واقع ممکن است افرادی را که این کار را انجام می دهند سرزنش نکنیم، با توجه به اینکه زبان مادری آنها از دوران کودکی بر ذهن تسلط داشته است و راه حل در اینجا آموزش ذهن برای تفکر به زبان انگلیسی است. به طور مستقیم تا به بخشی از زندگی و روال روزمره شما تبدیل شود، همانطور که در هنگام استفاده از زبان مادری شما وجود دارد، زبان را سریعتر جذب کنید و راحت تر صحبت کنید.

   چطور به انگلیسی فکر می کنید؟

  تیم استارت زبان قصد دارد چند راهکار را به شما ارائه دهد که می توانید از امروز برای آموزش مغز خود به منظور آموزش به زبان انگلیسی به جای زبان مادری خود، به راحتی فکر کنید.

  ① با فکر کردن به واژگان ساده شروع کنید

  از اوقات فراغت خود در هر جایی که هستید استفاده کنید و به چیزهای ساده اطراف خود فکر کنید مثلاً وقتی در خانه هستید به چیزهایی که می بینید فکر کنید: کفش، گل، تخت، صندلی، پنجره و … یا برخی از کارهایی که معمولاً در روزتان به زبان انگلیسی انجام می دهید، از صبح بیدار شدن و رفتن به سر کار یا مدرسه یا دانشگاه، غذا خوردن، و … تا ذهن خود را با فکر کردن به زبان انگلیسی به جای زبان مادری خود فعال کنید و تبدیل به یک فرد شوید، که این عادت بخشی از زندگی روزمره شما شود.

  ② از فرهنگ لغت استفاده نکنید!

  بسیاری از ما وقتی با یک کلمه جدید روبرو می شویم، ممکن است با استفاده از فرهنگ لغت یا سایت های ترجمه همزمان به زبان فارسی، ساده ترین راه را برای فهمیدن معنی آن انتخاب کنیم و در واقع این فقط یک راه حل موقت است و ممکن است به راحتی آن را فراموش کنیم. اما وقتی عادت کردید که فقط در فرهنگ لغت انگلیسی به دنبال کلمات و واژگان بگردید و جستجو را تکرار کنید تا به معنی دلخواه برسید، در ذهن شما تثبیت می شود و به راحتی می توانید آن را بدون ترجمه به فارسی به خاطر بسپارید. اما اگر نمی توانید معنی را بفهمید، ترجمه به فارسی را آخرین راه حل قرار دهید.

  ③ معانی واژگان را در جملات یاد بگیرید

  مهم این است که به یادگیری واژگان در جملات عادت کنید، نه تک کلمات. ذهن همیشه چیزها را در زمینه به یاد می آورد. شما می توانید از جملات ساده در مورد چیزهایی که در اطراف خود می بینید یا اعمال روزانه خود استفاده کنید و … که از طریق آنها می توانید معنی را درک کنید و در نتیجه ممکن است به زبان انگلیسی فکر کنید و استفاده از زبان مادری خود را کاهش دهید.

  ④ به طور مکرر به انگلیسی گوش دهید

  مهارت گوش دادن (لیسنینگ) یکی از مهارت‌های اساسی است که به ذهن کمک می‌کند تا مستقیماً به زبان انگلیسی فکر کند، زیرا به ذهن این توانایی را می‌دهد تا کلمات، گرامر و واژگان را تثبیت کند و از آنها در زمینه‌های مختلف برای نصب آنها در حافظه استفاده کند. آنها را با گوش دادن به زبان انگلیسی به جای فارسی دریافت کنید و بنابراین می توانید فهرست زبانی را به صورت خودکار به یاد بیاورید که البته در مهارت صحبت کردن سریعتر منعکس می شود.

  ⑤ با خودتان به زبان انگلیسی صحبت کنید

  برخی ممکن است متوجه شوند که تلاش برای صحبت به زبان انگلیسی به تنهایی کمی عجیب است …! اما در واقع، ممکن است راه خوبی برای آزادی بیان به شما باشد و به مغز شما کمک کند تا به طور خودکار به زبان انگلیسی فکر کند. به عنوان مثال، می توانید از زمانی که از خواب بیدار می شوید تا زمانی که به رختخواب می روید، روز خود و کارهایی را که قرار است انجام دهید به زبان انگلیسی برنامه ریزی کنید.

  پس از آن، می توانید به تمرین زبان انگلیسی، با دوستان بومی انگلیسی زبان بروید، و این کار از طریق بسیاری از برنامه های شبکه اجتماعی که بر روی تلفن های هوشمند از طریق اینترنت پخش شده اند، آسان شده است که به شما امکان می دهد از محل زندگی خود در سراسر جهان به افراد زیادی دسترسی پیدا کنید. شما می توانید به آنها پیام دهید و انگلیسی کار من را تمرین کنید و هر زمان که بخواهید.

  شکی نیست که تمرین این مهارت و انجام منظم آن به آموزش مغز شما برای تفکر انگلیسی کمک می کند. توصیه می کنم زمانی را در روز اختصاص دهید تا همیشه این کار را هر روز انجام دهید.

  ⑥ زبان انگلیسی را بخشی از زندگی خود قرار دهید

  استفاده از زبان انگلیسی در فعالیت‌های امروزی‌تان ممکن است تأثیر جادویی داشته باشد و به لطف استفاده مکرر از آن، به شما امکان می‌دهد راحت‌تر و سریع‌تر به انگلیسی فکر کنید، برای مثال سعی کنید زبان تلفن خود را از فارسی به انگلیسی تغییر دهید. از ماه ها و روزهای هفته به زبان انگلیسی استفاده کنید و یادداشت های خود و کارهایی را که قصد انجام آنها را دارید به زبان انگلیسی یادداشت کنید. جستجوی آنلاین به زبان انگلیسی را امتحان کنید. یا یک روزنامه به زبان انگلیسی بخوانید یا به اخبار انگلیسی گوش دهید.

  اینها نکاتی بود که به شما کمک می کرد به زبان انگلیسی فکر کنید که باید جدا از زبان مادری شما باشد و بزرگترین چالش یادگیری هر زبانی اصرار بر یادگیری و تداوم است تا به شما توانایی مثبت اندیشی و با انگیزه ماندن را بدهد!

  در آخر

  اعتقاد به این که انگلیسی فقط یک زبان ارتباطی نیست، بلکه به یک محرک اصلی در تمام زمینه های زندگی تبدیل شده است، چه برای پیشرفت در دانشگاه ها، چه برای کارگرانی که می خواهند شغلی پیدا کنند، برای کسانی که می خواهند مهارت های خود را توسعه دهند و در زمینه های خود پیشرفت کنند. زمینه شغلی یا برای کسانی که می خواهند به خارج از کشور سفر کنند، بنابراین استارت زبان دوره آموزش زبان انگلیسی را برای آموزش عالی و تجاری و همچنین برای سفر طراحی کرده است. همچنین شما را قادر می سازد تا برای امتحانات تافل و TOEIC برای رفع نیازهای همه افراد آماده شوید. با توجه به اهداف خود، صرف نظر از سطحشان، مهارت های خود را بهتر توسعه دهند تا به مرحله روانی برسند.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵

  مدرس

  استاد برتر

  نحوه ارسال

  دانلود محصول

  مدت زمان

  متغیر

  پشتیبانی

  24 ساعته

  دوره آموزش زبان انگلیسی

  997,000تومان

  دوره تخصصی آموزش زبان انگلیسی