×

تماس با ما

آموزش زبان انگلیسی دوازدهم

آموزش زبان انگلیسی پایه دوازدهم

آموزش زبان انگلیسی امروزه برای همه به یک نیاز تبدیل شده است و یادگیری این زبان بسیار واجب با اهمیت شده است، از این رو در مدارس کشور این زبان به صورت جدی آموزش داده میشود. به همین سبب ما در این پست آموزش زبان دوازدهم را برای شما قرار دادیم، پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

آموزش زبان انگلیسی دوازدهم شامل سه فصل است و برای همه رشته های دبیرستان (ریاضی فیزیک، علوم تجربی، ادبیات و علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی) به صورت مشترک تدریس می شود.

آموزش زبان انگلیسی دوازدهم برای دانش آموزانی که قصد کنکور دارند و یا در امتحانات نهایی مدرسه شرکت می کنند بسیار حائز اهمیت است. اگر آموزش زبان پایه دوازدهم به صورت اصولی و درست انجام شود و مدرس، نکات کنکوری این کتاب را مطرح کند، سهم به سزایی در موفقیت فراگیران در آزمون های مختلف خواهد داشت.

در آموزش زبان انگلیسی کنکور، زبان انگلیسی دوازدهم بیشتر از زبان انگلیسی دهم و زبان انگلیسی یازدهم اهمیت دارد.

زبان انگلیسی پایه دوازدهم سهم زیادی در کنکور و امتحان نهایی دارد.

pdf (پی دی اف) کامل کتاب زبان انگلیسی پایه دوازدهم :

 

ساختار آموزش زبان انگلیسی دوازدهم

در آموزش زبان انگلیسی دوازدهم ابتدای هر درس مقدمه ای در مورد موضوع درس به صورت مختصر ارائه می شود. سپس مکالمه ای مرتبط با موضوع، میان دو یا چند نفر برقرار شده که درک دانش آموزان را نسبت به موضوع افزایش می دهد.

در زبان انگلیسی دوازدهم بخش مهم و کنکوری، لغات جدید Reading است. لغات جدید و مهم قبل از Reading با درج تصاویر و جملات کوتاهی درج شده.

متن  Readingهای زبان انگلیسی دوازدهم برای هر درس حدود دو صفحه می باشد. اما پیرامون متن چندین تمرین برای یادگیری بهتر دانش آموزان در نظر گرفته شده. این تمرینات در قالب سوالاتی از متن مطرح می شود.

بخش دیگر زبان انگلیسی دوازدهم، لغات مفهومی و استفاده مناسب از هر کلمه است. برای مثال به تفاوت read و study و جایگاه درست استفاده از آنها اشاره می کند.

قسمت مهم کتاب زبان انگلیسی دوازدهم، گرامر آن است. برای آموزش گرامر، ابتدا یک متن آورده شده و سپس جملاتی مربوط به نکات گرامری مطرح می شود. پیرامون گرامر نیز از دانش آموزان خواسته می شود در تمرینات مربوطه مشارکت داشته باشند.

بخش دیگر، Listening & Speaking است. این قسمت در قالب چند مکالمه مطرح شده و نکات گرامری را توضیح می دهد.

در آموزش زبان انگلیسی دوازدهم یکی از مهمترین بخش ها writing  می باشد. معمولاً پرچالش ترین مهارت زبان انگلیسی این قسمت است و بیشتر دانش آموزان از آن فراری هستند! اما اگر مفهوم جمله ای که قرار است بنویسید را بدانید، writing  بسیار راحت تر خواهد بود.

آخرین قسمت هر بخش از زبان انگلیسی دوازدهم با عنوان What You Learned مروری بر درس و آنچه آموزش دیده اید می باشد. این بخش حاوی چند سوال، یک متن جدید و مکالمه ای کوتاه است.

Irregular Verbs بخش پایانی آموزش زبان انگلیسی دوازدهم

زبان انگلیسی پایه دوازدهم

در زبان انگلیسی دوازدهم چه مطالبی آموزش داده می شود؟

درس اول: Sense of Appreciation

در آموزش زبان انگلیسی دوازدهم این درس تحت عنوان حس قدردانی مطرح می شود. Introduction to the Lesson با چند جمله ساده کمک به دیگران را توصیه می کند.

موضوع Reading این بخش نیز Respect your Parents (به والدین خود احترام بگذارید) است.

گرامر درس اول آموزش زبان انگلیسی دوازدهم، به جملات مجهول و پرسش های کوتاه اشاره دارد. برای آموزش گرامر، متنی از حافظ شیرازی آورده شده و جملاتی که مجهول هستند به صورت بولد مشخص می باشند. پرسش های کوتاه نیز قسمت دیگر گرامر این درس است.

درس دوم: Look it Up

درس دوم زبان انگلیسی دوازدهم (با عنوان نگاه کن) شامل یک Reading است که نحوه استفاده از دیکشنری را مطرح می کند. سپس به هایلایت کردن و برجسته نمودن نکات مهم برای یادگیری بیشتر اشاره دارد.

گرامر دوازدهم در درس دوم شامل جمله های وصفی و ضمیرهای موصولی می باشد. قسمت دوم گرامر این درس ساختار جملات شرطی نوع دوم و سوم را شرح می دهد.

درس سوم: Renewable Energy

درس پایانی زبان انگلیسی دوازدهم در مورد انرژی تجدیدپذیر است. Reading این فصل نیز تحت عنوان Earth for our Children نامگذاری شده.

قواعد دستوری یا گرامر درس سوم زبان انگلیسی دوازدهم، آشنایی با جملات مجهول و زمان گذشته کامل است. این بخش از گرامر انگلیسی پایه دوازدهم بسیار مهم می باشد؛ زیرا در سوالات کنکور و امتحانات نهایی نمونه های زیادی از آن را دیده ایم. چند مثال از نحوه مجهول کردن جملات در ادامه کتاب زبان دوازدهم در نظر گرفته شده.

قسمت دوم گرامر، زمان گذشته کامل را در قالب چند مثال (Conditional sentences (Type II)) آموزش می دهد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

دیدگاه کاربران(0)

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*