×

تماس با ما

آموزش زبان انگلیسی کنکور

آموزش زبان انگلیسی کنکور

زبان انگلیسی کنکور یکی از دروس پرکاربرد و تاثیر گذار در رتبه داوطلبان کنکور است و از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. آموزش زبان انگلیسی به این شکل که اگر داوطلبان کنکور بتوانند درصد بالایی از تست های زبان انگلیسی کنکور را بزنند، رتبه آنها به شکل قابل توجهی جا به جا می شود.

اما به دلیل سختی آزمون زبان انگلیسی کنکور اغلب داوطلبان به سوالات مربوط به این بخش پاسخ نمی دهند و آن را نادیده می گیرند و این به نفع کسانی می شود که درصد بالایی از این درس را در کنکور زده اند، پس به اهمیت این درس در کنکور توجه بسیاری کنید که می تواند نتیجه آزمون را به نفع شما کند.

نکته : در آزمون زبان کنکور حدود 50 درصد از آن شامل زبان دوازدهم است. پس آموزش زبان انگلیسی دوازدهم برای دانش آموزان پشت کنکور بسیار حائز اهمیت است.

در ادامه با تمرین ها و راهنمایی هایی که تیم استارت زبان به شما می کند، شما می توانید درصد بالایی از این درس را در کنکور بزنید و رقبای خود را از سر راه بردارید و به نتیجه دلخواه برسید.

زبان کنکور به چه شکل است؟

زبان انگلیسی کنکور آخرین درس عمومی از دفترچه سوالات می باشد. در ابتدا اول به تعداد سوالات، بودجه بندی و زمان درس دقت داشته باشید و باتوجه به این موارد یک برنامه ریزی درست و دقیق انجام دهید.

آزمون زبان کنکور از 25 سوال تشکیل شده است و برای این 25 سوال شما فقط 20 دقیقه فرصت دارید پس مدیریت زمان بسیار ارزشمند است، و شما حدودا باید هر سوال را در 48 ثانیه پاسخ دهید. و این را هم درنظر داشته باشید که زبان کنکور ضریب 2 می خورد.

بودجه بندی آزمون زبان کنکور

برای اینکه وقتتان را تلف نکنید و بتوانید حداکثر استفاده از زمان را داشته باشید بودجه بندی درس زبان انگلیسی بسیار اهمیت دارد، و این را برای شما روشن می کند که برای هر درس چقدر زمان بگذاریم، زبان انگلیسی هر پایه در آزمون کنکور چقدر اهمیت دارد و استراتژی و نحوه مطالعه کردن خودتان را بالا می برید.

همانطور که برای شما نشان دادیم بخش درک مطلب و واژگان از اهمیت بیشتری برخوردار است و لازم است که این دو مهارت را تقویت کنید و تمرکز خودتان را روی این دو قسمت بگذارید.

 • بخش واژگان: 8 سوال
 • بخش گرامر: 4 سوال
 • بخش کلوز تست: 5 سوال
 • بخش درک مطلب: 8 سوال

بخش واژگان زبان کنکور

در کنکور زبان انگلیسی یکی از مهم ترین بخش ها، درک مطلب است که شامل 8 سوال است و 32 درصد از سوالات زبان کنکور را شامل می شود. که شما باید به این بخش اهمیت زیاد بدهید و این مهارت را تقویت کنید. موفقیت در تست زنی این بخش بسیار حائذ اهمیت است و این بخش ها هستن که میتوانند شما را از رقبا جلو بیاندازند.

برای داشتن دایره واژگان خووب و عالی دانستن چندتا نکته مهم است که مهمترینش خواندن زیاد متون انگلیسیه هر کس که روزانه متن های زیادی رو از روی کتاب ها ، مجلات و یا در فضای مجازی میخواند دایره واژگانی خیلی خوبی داره و خواندن زیاد جملات انگلیسی واقعا به سواد واژه شناسی شما کمک میکند.

بخش گرامر زبان کنکور

بخش گرامر زبان کنکور شامل 4 سوال از 25 سوال است که 16 درصد سوالات زبان را شامل می شود. و شما باید مهارت گرامر خودتان را تقویت کنید و فقط به گرامر هایی که درکتاب وجود دارد باید اهمیت بدهید و اضافه خوانی نکنید که این کار شما را گیج می کند.

به شما این پیشنهاد را می کنم که برای تست زنی گرامر به غیر از کتاب درسی از کتاب های کمک آموزشی هم استفاده کنید تا کیفیت تست زنی شما را بالا ببرد.

بخش کلوز تست زبان کنکور

شما داوطلبان با جواب دادن به این بخش 20 درصد از سوالات زبان کنکور را پاسخ خواهید داد و این بخش شامل 5 سوال می شود. این را هم باید در نطر داشته باشید که یک سوال از این بخش مربوط به گرامر می شود که معمولا راجب فعل مجهول است، پس گرامر خود را تقویت کنید که در این بخش از آزمون دچار ضعف نشوید.

راهکار هایی برای موفقیت در این بخش از آزمون :

 • به جملات قبل و بعد از جای خالی توجه کنید که باعث می شود کلمه متناسب را راحت تر پیدا کنید.
 • شما هر روز باید روی این بخش کار کنید و زیاد تست بزنید تا عملکرد بهتری داشته باشید.
 • به مفرد و جمع بودن سوالات توجه کنید.
 • سعی کنید تست های تالیفی کار کنید زیرا این تست ها کمک بهتری به شما می کند.
 • به مفهوم و معنی لغات توجه زیادی کنید تا بتوانید قسمت خالی را با بهترین کلمه پر کنید.
 • مدیریت زمان داشته باشید نسبت به سوالات.

بخش درک مطلب زبان کنکور

در آخر بخش درک مطلب زبان کنکور وجود دارد که مانند بخش واژگان از همیت زیادی برخوردار است و شامل 8 سوال است که 32 در صد از سوالات زبان کنکور را شامل می شود. و کار کردن و تقویت این بخش بسیار مهم است و شما این بخش را باید بسیار تقویت کنید که بتوانید این بخش را صد درصد بزنید.

راهکارهای کلی برای پاسخگویی به سوال های درک مطلب زبان کنکور :

 •  ابتدا باید به صورت سوال ها نگاهی بیندازیم، (باید به صورت سوال ها نگاهی بیندازیم نه به گزینه ها !) زمانی که شما نوع سوال هایی که قرار است به آنها پاسخ بدهید را بدانید، پیدا کردن آن اطلاعات در متن آسان تر خواهد بود.
 • نگاه اجمالی به متن داشته باشیم و متن را با سرعت بخوانیم. متن را به صورت کلمه به کلمه و با جزئیات ترجمه نکنیم، سعی کنیم موقع خواندن متن، یک سری از کلمه ها و عبارت های کلیدی که در متن آمده، دورشان خط بکشیم.
 • به متن برگردیم و به سوال ها پاسخ دهیم . معمولا ( اما نه همیشه ) در سوال های مربوط به جزئیات،نظم و ترتیب اطالعات متن رعایت می شود. یعنی پاسخ سوال اول، در اوایل متن، پاسخ سوال دوم در اواسط متن و پاسخ به سوال آخر در اواخر متن می آید.
 • اول به سوال های آسان پاسخ بدهید و سوال های سخت را برای آخر بگذارید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

دیدگاه کاربران(1)

  کیانا روزبهانی گفت:

  ممنون از محتوايي که گذاشتین

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*