×

تماس با ما

آموزش زبان انگلیسی دهم

آموزش زبان انگلیسی 1 پایه دهم

یادگیری زبان انگلیسی، امروزه به یک نیاز اصلی در جامعه تبدیل شده است و یادگیری این زبان به شکل های مختلف در مدارس کشور تدریس میشود. آموزش زبان انگلیسی دهم که ما در این مقاله قصد داریم آن را به خوبی به شما آموزش دهیم و تمام مطالب و قواعد آن را برای شما دانش آموزان به اشتراک بگذاریم تا شما بهترین نتیجه را بگیرید و در تمام امتحانات زبان انگلیسی خود، موفق شوید.

زبان انگلیسی پایه دهم از 4 درس تشکیل شده است، که در ابتدای هر درس مقدمه ای از آن درس آموزش داده می شود و در ادامه بخش مکالمه مربوط به آن درس آموزش داده میشود، در ادامه کتاب زبان انگلیسی پایه دهم، لغات و اصطلاحات جدید را به دانش آموزان آموزش می دهد، در ادامه زبان انگلیسی پایه دهم درک مطلب و دستور زبان توضیح داده می شود، بعد از این آموزش ها تمرینی از دانش آموزان گرفته میشود، بعد از این تمرین بخش شنیداری و گفتاری را به دانش آموزان آموزش می دهند و در ادامه کتاب زبان انگلیسی پایه دهم، تلفظ (Pronunciation) یاد داده میشود، و در ادامه رایتینگ انگلیسی به دانش آموزان پایه دهم آموزش داده می شود. در انتها تمرینی برای دانش آموزان قرار گرفته است تا این مهارت های آموزش داده شده به دانش آموزان سنجیده شود.  تمام 4 درس کتاب زبان انگلیسی پایه دهم به این شکل آموزش داده شده است.

pdf (پی دی اف) کامل کتاب زبان انگلیسی پایه دهم :

در ادامه آموزش هر درس را برای شما قرار داده ایم که هر درس را به صورت جدا و به خوبی یاد بگیرید. سعی کنید تمام مطالب را به خوبی یادبگیری و به نکته ها دقت کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

ساختار آموزش زبان انگلیسی یازدهم

زبان انگلیسی دهم شامل 4 فصل می باشد و هر فصل شامل بخش های زیر است:

  • Get Ready- آمادگی برای یادگیری و معرفی درس و شروع آموزش زبان انگلیسی یازدهم
  • Conversation- شامل چند مکالمه کاربردی در رابطه با موضوع
  • New Words & Expressions- کلمه ها و عبارات جدید درس
  • Reading- متن خواندنی
  • -Grammarقواعد دستوری
  • Listening & Speaking- شامل سوال، جواب و مکالمه
  • Pronunciation- تلفظ صحیح کلمات
  • Writing- املا صحیح جمله ها

در بخش آخر کتاب هم افعال بی قاعده وجود دارد تا دانش آموزان پایه دهم با این افعال آشنا بشوند. در صفحه مربوط به آموزش زبان انگلیسی پایه یازدهم بخشی از این افعال را برای شما قرار دادیم تا با آنها آشنا شوید.

محتوای آموزش زبان انگلیسی دهم

فصل اول: Saving Nature

عنوان این درس saving nature یا نجات طبیعت می باشد. در واقع این درس به چگونگی حفاظت و نجات طبیعت می باشد. 

یک متن تحت عنوان حیوانات در خطر انقراض (Endangered Animals) دانش آموزان رابرای آشنایی با مطالب و کلمات جدید و جله بندی در آموزش زبان انگلیسی دهم آماده می کند و سپس با توجه به این متن، فعالیت های تمرینی (بررسی دوباره متن، درک مطلب و مترادف لغات) را انجام خواهند داد.

گرامر این فصل با توجه به متن طراحی شده و ساختار will و نحوه قرار گرفتن آن در جمله را آموزش می دهد.

فصل دوم: Wonders of Creation

عنوان این درس wonders of creation یا شگفتی های خلقت می باشد. در واقع این درس به چگونگی زیبایی ها و شگفتی های خلقت می باشد.

در این درس یک متن تحت عنوان یک مایع فوق العاده (A wonderful Liquid) دانش آموزان را برای آشنایی با مطالب و لغات جدید در مورد خون و سلول های در خون آشنا میکند و دانش آموزان را برای جمله بندی در آموزش زبان انگلیسی دهم آماده می کند. و سپس با توجه به متن درس، فعالیت های تمرینی را انجام خواهند داد.

فصل سوم: The Value of Knowledge

فصل سوم آموزش زبان انگلیسی دهم تحت عنوان ارزش و دانش، ابتدا مقدمه ای در این خصوص مطرح میکند. سپس تعاریفی راجب دانشمندان مشهور ایرانی می کند. مرتبط با فرهنگ و ارزش ایرانی مکالمه ای بین دو دوست در کتابخانه درباره دانشمندان ایرانی رد و بدل می شود.

Reading فصل سوم زبان انگلیسی دهم به تعریف نابرده رنج گنج میسر نمیشود صحبت می کند  و دانش آموزان زبان انگلیسی پایه دهم را به سخت کوشی و تلاش و رسیدن به اهدافشان تشویق می کند. و دانش آموزان را با لغات جدید آشنا می کند.

فصل چهارم: Traveling the World

در آموزش زبان انگلیسی دهم این فصل به چگونگی سفر به دنیا اشاره دارد. سپس تصاویری جذاب ازمکان های گردشگری دنیا را نشان می دهد و در مورد آنها گفت و گو می کند.

قسمت Reading نیز در مورد ایران: یک بهشت ​​واقعی و جذابیت های ایرانی اسلامی را مطرح می کند. تا دانش آموزان را با مکان های دیدنی ایران آشنا کند و در این باب دانش آموزان با مطالب و واژگان جدید آشنا شوند.

مزایای یادگیری زبان انگلیسی

توسعه توانایی های ذهنی یادگیری زبان دیگر به افراد در هر سنی اجازه می دهد تا توانایی های ذهنی خود را توسعه دهند. زیرا به فعال شدن مغز و تقویت حافظه کمک می کند. زبان‌های خارجی دارای سیستم‌های پیچیده‌ای هستند که شامل قوانین و واژگان جدید بسیاری است و یادگیری آنها به این معناست که ذهن باید با این پیچیدگی به درستی برخورد کند و با آن آشنا باشد. افرادی که بیش از یک زبان دارند حافظه قوی دارند که از طریق آن می توانند نام ها و اعداد را خیلی سریع به خاطر بسپارند.

مطالعه ای که در این باره انجام شد نشان می دهد که افرادی که دو زبانه هستند ادراک حسی بالاتری نسبت به افراد تک زبانه دارند. دیگران مهارت های گوش دادن، توانایی صحبت کردن و غیره دارند که همه اینها بر ضریب هوشی و خلاقیت تأثیر مثبت می گذارد.

افزایش اعتماد به نفس

افزایش اعتماد به نفس یکی از مزایای حاصل از یادگیری و تسلط بر زبان انگلیسی است که به موجب آن فرد می تواند خود را بهتر بشناسد و قدرت و دستاوردهای خود را بشناسد، چه در کار و چه در زندگی، افرادی که از اعتماد به نفس بالایی برخوردارند دارای ذهنی باز هستند که آنها را از دیگران متمایز می کند و باعث می شود بهتر فکر کنند و جالب تر از افرادی هستند که نمی توانند اهداف خود را تعریف کنند یا خود و نقاط قوت خود را بدون آنها نمی شناسند. بتوانند در زندگی خود موفق شوند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

دیدگاه کاربران(0)

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*