چرا یادگیری زبان انگلیسی دشوار است؟

 • آیا یادگیری زبان انگلیسی دشوار است؟

  زبان انگلیسی رایج ترین زبان دنیاست که بیش از 2 میلیارد نفر در جهان به آن صحبت می کنند. این زبان از نظر تعداد سخنوران سومین زبان در جهان است و در بسیاری از کشورها نیز زبان رسمی است.

  با وجود استفاده گسترده از زبان انگلیسی، بسیاری از افراد جامعه ما در یادگیری و تسلط بر زبان انگلیسی با مشکل مواجه هستند.

  ما می دانیم که شما این مقاله را می خوانید تا بفهمید آموزش زبان انگلیسی دشوار است یا نه، و می دانیم که دوست دارید راه های موثری را بیاموزید تا به شما در توسعه زبان انگلیسی خود کمک کند. بنابراین امروز راه هایی را برای شما جمع آوری کرده ایم که از طریق آنها می توانید مهارت های زبان انگلیسی خود را توسعه دهید و آن را به سطح بعدی ببرید.

  بسیاری از چیزها، یادگیری زبان انگلیسی را به خصوص برای مبتدیان دشوار و گیج کننده می کند. تسلط بر گرامر زبان انگلیسی و نوشتار آن دشوار است و می تواند حتی ماهرترین زبان آموزان را گیج کند، همچنین معانی و دستور زبانی که گاهی با دستور زبان عمومی زبان در تضاد است. اما به یاد داشته باشید که انگلیسی زبانان مادری هنگام تلاش برای یادگیری یک زبان خارجی دیگر با همین مشکلات روبرو می شوند، بنابراین طبیعی است که یادگیری زبان انگلیسی در ابتدا دشوار است.

  چرا یادگیری زبان انگلیسی دشوار است؟

  زبان انگلیسی یکی از چالش برانگیزترین زبان ها برای یادگیری است. ما به برخی از دلایل رایجی که باعث می‌شود زبان آموزان برای یادگیری زبان انگلیسی مشکل دارند، نگاهی بیاندازیم.

  1: املا

  همانطور که انگلیسی را یاد می گیرید، در زمینه املا با مشکلاتی روبرو خواهید شد. زبان انگلیسی بین 42 تا 45 صدا دارد در حالی که الفبای انگلیسی فقط 26 حرف دارد. زبان انگلیسی همچنین شامل واج هایی متشکل از دو یا سه حرف است که با هم کار می کنند تا صدای دیگری را به ما نشان دهند که با تلفظ خود حرف متفاوت است. مثلا در کلمه نور حروف ght با هم صدا می دهند. این امر یادگیری زبان انگلیسی را برای برخی دشوار می کند.

  2: تلفظ

  یکی از چیزهایی که اغلب یادگیری زبان انگلیسی را دشوار می کند این است که کلمات همیشه به روش منطقی تلفظ نمی شوند. انگلیسی مانند زبان فارسی زبان آوایی نیست. در زبان فارسی بین نوشتار و تلفظ سازگاری و هماهنگی وجود دارد. در زبان انگلیسی، کلمات اغلب متفاوت از املای آنها تلفظ می شوند.

  3: قاعده و استثنا

  یکی دیگر از مواردی که زبان آموزان انگلیسی را سردرگم می کند و باعث می شود آنها فکر کنند یادگیری زبان انگلیسی دشوار است این است که قوانین زیادی وجود دارد که باید رعایت شوند. از سوی دیگر، استثناهای زیادی نیز در قاعده وجود دارد، اگر مدتی زبان انگلیسی خوانده باشید، می‌دانید که فهرست افعال نامنظم دشوار است، اما اگر می‌خواهید در مورد فعل های گذشته صحبت کنید، باید آن را حفظ کنید.

  4: عبارات اصطلاحی

  اصطلاحات در هر زبانی دشوار هستند زیرا گفته هایی هستند که رایج شده اند و فقط با گوش دادن به آنها و تمرین مکرر آنها می توان آنها را یاد گرفت. همچنین می توانید آن را یاد بگیرید تا انگلیسی شما به زبان یک زبان مادری نزدیکتر شود.

  5: ترتیب کلمات

  اگر انگلیسی را روان صحبت کنید، بلافاصله می توانید ترتیب کلمات را تشخیص دهید. یکی دیگر از مشکلات زبان آموزان در تشخیص دستورات درست و نادرست.

  مشخص نیست چرا کلمات به گونه ای تنظیم شده اند که درست به نظر می رسند. ممکن است بگویید “یک فنجان کوچک جالب”، اما “یک فنجان کوچک جالب” درست به نظر نمی رسد.

  در حالی که از نظر گرامری صحیح است، نحوه صداگذاری آن نحوه ارائه آن را متمایز می کند. برای مثال، سخنرانان انگلیسی زبان، درک شهودی از پیچیدگی های زبان دارند.

  6 چیزی که هنگام یادگیری زبان انگلیسی باید از آنها اجتناب کنید

  یادگیری زبان انگلیسی آسان است و خیلی دشوار نیست اگر موانعی ایجاد نکنید که ممکن است مانع پیشرفت شما شود. معمولاً نکاتی برای یادگیری زبان انگلیسی در مورد کارهایی است که باید انجام دهید. اکنون به مواردی می پردازیم که هنگام یادگیری زبان انگلیسی باید از آنها اجتناب کنید و انجام ندهید.

  1- از گوش دادن به افرادی که می گویند یادگیری زبان انگلیسی دشوار است خودداری کنید!

  زبان انگلیسی در سراسر جهان استفاده می شود و معمولا بهترین انتخاب برای کسانی است که به دنبال یادگیری زبان دوم هستند. این بدان معناست که افراد زیادی قبلاً موفق به یادگیری آن زبان شده اند.

  یادگیری زبان انگلیسی گاهی دشوار است. با توجه به مقدار استثناء قواعد، املای نامنظم، تلفظ و لهجه های مختلف؛ اما با انگیزه ماندن برای انجام وظیفه یادگیری آن زبان؛ مطمئنا موفق خواهید شد.

  ۲- زبان انگلیسی را از بقیه زندگی خود جدا نکنید!

  شرکت در آموزشگاه های زبان انگلیسی پایه‌ای عالی برای یادگیری است، اما زمانی که از مطالعه خارج شدید، استفاده از آنها را متوقف نکنید.

  برای تبدیل شدن به یک یادگیرنده موفق زبان انگلیسی؛ سعی کنید به خودتان فشار بیاورید تا آن را در خارج از محل تحصیل تمرین کنید. نتیجه رضایت بخش خواهد بود اگر همیشه از انگلیسی استفاده کنید، بتوانید به آهنگ گوش دهید یا به زبان انگلیسی فیلم تماشا کنید.

  3- خود را با دیگر افراد مقایسه نکنید!

  سطح مهارت شما در حین یادگیری هر چه باشد. شما آن را کاملاً در سطح همسالان خود نمی بینید. مردم با سرعت‌های متفاوتی یاد می‌گیرند، در هر سطحی که هستید، باید به خودتان افتخار کنید که تمام تلاشتان را برای رسیدن به آن انجام داده‌اید، و احساس نکنید که مجبور هستید برای اینکه در سطح دیگری هستید عذرخواهی کنید.

  4- از انتظار طولانی بدون صحبت کردن به زبان انگلیسی خودداری کنید!

  یادگیری زبان انگلیسی یک مهارت است، بنابراین مانند سایر مهارت ها مانند رانندگی ماشین و نواختن آلات موسیقی. آنها نیاز به تمرین دارند. ممکن است برای شروع صحبت کردن به زبان انگلیسی ابتدا به اعتماد به نفس نیاز داشته باشید، اما زیاد منتظر نمانید. زمانی که انگلیسی را زیاد تمرین کنید، پیشرفت سریعی در توانایی های خود خواهید دید، “از دوره آموزش زبان انگلیسی استفاده کنید“.

  5- از اشتباه کردن نترسید!

  از صحبت کردن به زبان انگلیسی نترسید زیرا از اشتباه کردن احساس خجالت می کنید. اگر کلمه ای را اشتباه بگویید، هیچ اتفاقی نمی افتد، زیرا ترس می تواند مانعی قوی برای غلبه بر آن در آینده باشد.

  به جای نگرانی در مورد واکنش اطرافیانتان در صورت اشتباه در صحبت کردن انگلیسی؛ فقط جرات داشته باش، به خودت ایمان داشته باش، تلاش کن و از اشتباهاتت درس بگیر تا درست یاد بگیری.

  6- از درگیری با دستور زبان انگلیسی خودداری کنید!

  هر زبان گرامر مخصوص به خود را دارد و عادت کردن به آن تنها بخش کوچکی از یادگیری آن زبان است.

  زبان های زیادی وجود دارند که گرامر آسانی دارند، اما نباید روی قسمت های دشوار زبان انگلیسی تمرکز کنید تا بتوانید در یادگیری زبان انگلیسی خود پیشرفت کنید. ابتدا با قسمت های آسان شروع کنید.

  مثلا؛ یک زمان گذشته ساده در زبان انگلیسی وجود دارد و این قانون با سهولت آن مشخص می شود. این زمان با افزودن حرف ed در انتهای فعل مشخص می شود، اما چند “فعل بی قاعده” وجود دارد که باید حفظ شوند.

  نکات یادگیری زبان انگلیسی برای مبتدیان

  نکاتی وجود دارد که می تواند به کسانی که فکر می کنند یادگیری زبان انگلیسی دشوار است، کمک کند، این نکات را رعایت کنند و در یادگیری زبان انگلیسی به راحتی می یابید:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵

  مدرس

  استاد برتر

  نحوه ارسال

  دانلود محصول

  مدت زمان

  متغیر

  پشتیبانی

  24 ساعته

  دوره آموزش زبان انگلیسی

  997,000تومان

  دوره تخصصی آموزش زبان انگلیسی